Chcesz pomóc? Potrzebujesz pomocy? Ruszyła nowa inicjatywa rządu

Rząd uruchomił dzisiaj nową stronę pomocową, która przeznaczona jest zarówno dla osób i firm, które chcą pomóc, ale i dla ludzi, oczekujących pomocy.

Przedsiębiorstwa, wolontariusze i osoby dobrego serca, czując potrzebę pomocy, taką mogą zaoferować poprzez stronę: https://www.gov.ie/en/service/e15fbc-how-business-can-help-with-supplies-and-services-to-respond-to-covid/?referrer=/covidsupplies/.

O uruchomieniu projektu „Community Call” i strony poinformował wicepremier Simon Coveney, który powiedział, że będzie to partnerstwo rządu z władzami lokalnymi, kościołem, społecznością i biznesem, by pomóc osobom, które najbardziej potrzebują obecnie wsparcia.

„Community Call” jest projektem koordynacyjnym i w każdym lokalnym ośrodku zbierane będą informacje zarówno od ludzi chcących pomów, jak i potrzebujących. W całym kraju powstanie sieć 31 lokalnych central, a te będą dysponowały pełną wiedzą na temat potrzeb i możliwości pomocy.

Do inicjatywy włączą się również Garda, lokalni wolontariusze, lokalne firmy deweloperskie, Czerwony Krzyż, Obrona Cywilna, GAA, IFA (Irish Farmers Association), a także organizacje wspierające osoby starsze.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.gov.ie/en/service/e15fbc-how-business-can-help-with-supplies-and-services-to-respond-to-covid/?referrer=/covidsupplies/.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
Prof. Mirosław Maty
W marcu Irlandia str
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish