Chcesz płacić niższe podatki? Uczeń musi jechać do szkoły rowerem

Przedstawicielka jednego z ugrupowań rządzących Fiona O’Loughlin, apeluje o wdrożenie programów zachęcających do jazdy na rowerze do szkoły.

Senator Fianna Fáil Fiona O’Loughlin wezwała do wprowadzenia ulg podatkowych dla rodziców kupujących rowery, aby ich dzieci mogły jeździć do szkoły. 

Senator O’Loughlin:

– Teraz bardziej niż kiedykolwiek zachęcamy dzieci do jeżdżenia rowerem do szkoły, kiedy tylko jest to możliwe. To świetny początek dnia dla młodych ludzi, aby podróżować na świeżym powietrzu, a nie w szkolnym autobusie lub korkować drogi samochodem. Program „Cycle to Work” okazał się bardzo skuteczny i wzywam do wprowadzenia podobnego programu „Rowerem do szkoły”.   

Senator O’Loughlin wezwała również do przyznania niewielkich dotacji szkołom i wraz z władzami lokalnymi, zapewnienie środków na wiaty dla rowerów, aby chronić rowery uczniów przed uszkodzeniami spowodowanymi warunkami atmosferycznymi.   

Senator O’Loughlin:

– Miasta i wsie w całym kraju są narażone na bardzo duże natężenie ruchu w godzinach opuszczania i odbierania szkół, co stwarza zatory dla wszystkich użytkowników dróg. Program „Cycle to School” pomógłby rodzicom w ułatwieniu dzieciom dojeżdżania do szkoły rowerem, a nie samochodem. Dobrej jakości wiaty rowerowe byłyby dodatkową zachętą i mam nadzieję, że sugestie zostaną poważnie rozważone.   

Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Polska-IE: Udostępnij
Gigant z Zielonej Wy
Partia ludzi i dla l