Chcą odwołania ministra O’Gormana. Ma ponoć wspierać pedofilię

W najbliższą sobotę odbędzie się manifestacja, która ma być wyrazem zaniepokojenia działalnością kontrowersyjnego ministra ds. dzieci Roderica O’Gormana.

Wiec zaplanowano na sobotę 11 lipca w okolicach Dáil Éireann na ulicy Kildare Street. Manifestacja odbędzie się, m.in. w związku z kontrowersjami, jakie prezentował na swojej stronie Twittera minister, a inspiracją miała być rzekoma zażyłość O’Gormana z Peterem Tatchellem, który jest jakoby propagatorem pedofilii i ma być inicjatorem przepisów o obniżeniu wieku zgody na stosunki seksualne, z co nawiasem mówiąc, doczekał się postawienia mu zarzutów karnych.

O ile w proteście weźmie udział, co jest obecnie zapowiadane, wiele organizacji działających na rzecz ochrony dzieci, tak w marszu zapowiadają swój udział również przedstawiciele partii politycznych, a najbardziej aktywna jest na tym polu Renua oraz Irlandzka Partia Wolności. W manifestacji swój udział zapowiedzieli też ludzie mediów oraz aktorzy i prawnicy.

Politycy domagać się będą usunięcia ministra O’Gormana ze stanowiska, a mają też skierować swój protest przeciwko szefowi resortu ds. dzieci na ręce premiera Micheála Martina.

W oświadczeniu Irlandzkiej Partii Wolności czytamy:

– Jesteś zaproszony do wsparcia manifestacji „Ręce precz od naszych dzieci”, a ta zaplanowana jest na sobotę 11 lipca o godzinie 14.00 w okolicach Dáil. Informacje i uczestnicy wkrótce zostaną oficjalnie potwierdzeni, a akcja dotyczy sprzeciwu wobec zajmowania urzędu przez ministra Roderica O’Gormana. Minister ds. dzieci Roderic O’Gorman, wychwalając Petera Tatchella promującego pedofilię, nie nadaje się na urząd i musi zostać zwolniony.

W podobnych słowach wypowiadają się na temat ministra członkowie ugrupowania Renua, w których oświadczeniu znalazło się następujące stwierdzenie: – …podejście zerowej tolerancji dla każdego, kto wspiera, broni, ignoruje lub chroni pedofilów lub pedofilię.

Bogdan Feręc

Źr: Facebook Renua/Irlandzka Partia Wolności

Polska-IE: Udostępnij...
10% populacji padło
Irish Water znosi za
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish