Chcą odebrać nam tanie latanie. Walka z nami w chodzi w kolejną fazę

Lider Partii Zielonych Eamon Ryan, a jednocześnie minister ds. klimatu zasugerował, że zakończy się niedługo era tanich lotów.

Wg Ryana, „jest mało prawdopodobne, aby w przyszłości, istniało coś takiego, jak tanie loty na słoneczne wakacje”, chociaż loty wakacyjne, nadal będą się odbywać. Ta zapowiedź to nic innego, jak nałożenie na przewoźników lotniczych znacznie wyższych opłat, co w konsekwencji odbije się na klientach, a ci, będą płacić znacznie więcej za podróże lotnicze. Kuriozalne jest tłumaczenie takiego kroku, bo wtłacza się to w retorykę ochrony środowiska i działania na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym.

Zapowiedź ministra może zacząć urzeczywistniać się już całkiem niedługo, ponieważ rząd, zaczął właśnie omawiać pakiet rozwiązań klimatycznych, aby do 2050 roku, osiągnąć zerową emisję netto gazów cieplarnianych.

Warte podkreślenia jest też to, że nie tylko Irlandia pracuje nad takim rozwiązaniem, gdyż i Rada Europejska opracowuje wytyczne, by ograniczyć mieszkańcom Unii Europejskiej, bo tak należy to chyba odbierać, możliwość taniego podróżowania samolotami po Europie. Oczywiście nie będzie też tak, że tanich lotów nie będzie w ogóle, ale nie będą one już takie tanie, albowiem w cenie biletów, znajdzie się opłata klimatyczna, na co Unia Europejska z całą pewnością się zgodzi, a co wynika z wcześniejszych zapowiedzi.

*

Tu ponownie pozwolę sobie zadać pytanie, a brzmi ono dokładnie tak samo, jak w przypadku innych propozycji Zielonych i w zakresie walki ze zmianami klimatycznymi, więc: Co zamiast… i czy jest to walka z zanieczyszczeniem powietrza, czy z Europejczykami?

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Nowa ustawa Aontú z
Zmarł mąż królow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian