Ceny paliw nadal są niskie, ale to może być jeden z ostatnich takich miesięcy

Pandemia kronawirusa mocno zamieszała na rynku paliw płynnych, a unieruchomienie większości państw, wpłynęło na zmniejszone zainteresowanie produktami ropopochodnymi.

To z kolei wywołało zjawisko znacznej obniżki cen hurtowych surowca i baryłka ropy Brent oscyluje obecnie w okolicach 35 $, chociaż okresowo wzrasta lub maleje, więc nie jest stabilna. To z kolei przekłada się na ceny paliw na stacjach, również w Irlandii, a jak informuje AA Ireland, „ceny oleju napędowego i benzyny ponownie spadły”.

Maj jest kolejnym miesiącem z rzędu, kiedy ceny na stacjach paliwowych zniżkują, co jest oczywiście bardzo dobre dla klientów, którzy obecnie mogą kupić jeden litr benzyny w średniej cenie 123,9 €. W kwietniu cena tego samego litra benzyny była na poziomie 126,9 €. Podobnie jest w przypadku oleju napędowego, bo jego cena za jeden litr w maju ustaliła się na średnio 115,5 €, a miesiąc wcześniej było to 116,9 €.

Dla przypomnienia AA Ireland dodaje, że jeszcze w początkach roku średnia cena benzyny wynosiła 144,5 €, a oleju napędowego kształtowała się na średnim poziomie 135,9 €.

Wg ekspertów irlandzkiego rynku paliwowego taka sytuacja nie będzie panować już raczej długo, a to za sprawą znoszenia ograniczeń w podróżowaniu, więc i rosnącego zużycia paliw pędnych, a to przełoży się na wzrost popytu, także na rynkach hurtowych.

Bogdan Feręc

Źr: AA Ireland

Polska-IE: Udostępnij...
Dublin bez worków n
To już 11 lat
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish