Ceny biletów lotniczych spadną o kilkadziesiąt procent?

Ekspert ds. podróży porównuje pandemię koronawirusa do innych tragicznych wydarzeń z niedalekiej przeszłości, a te także miały wpływ na ceny biletów lotniczych i zmiany, jakie zachodziły w światowym lotnictwie pasażerskim.

Doradca DFA i jednocześnie ekspert ds. podróży Eoghan Corry powiedział dzisiaj, że obniżki cen biletów są kwestią czasu, bo rynek lotniczy mocno ucierpiał przez pandemię. Pierwsze sygnały wysyłane są już przez linie lotnicze i np. Ryanair kusi promocjami, ale to nie wszystko, bo podstawowe ceny biletów, już w najbliższych miesiącach powinny znacznie spać i to nie tylko u irlandzkiego przewoźnika.

Duże obniżki cen za przewozy lotnicze obserwowane były m.in. po ataku na WTC i inne amerykańskie obiekty w dniu 11 września 2001 roku, a wpływ ataków odczuły linie lotnicze na całym świecie, więc ratując się przed spadkiem ilości pasażerów, zaczęły obniżać ceny biletów.

Obecnie będzie tak samo, twierdzi ekspert, ale musimy na to jeszcze chwilę poczekać. Wg Eoghana Corry przewoźnicy lotniczy zaczną oceniać ilość pasażerów po 1 lipca, kiedy właściwie całkowicie uwolnione zostanie europejskie niebo, a na trasy wyruszy większa liczba samolotów. Wtedy to klienci linii lotniczych nadawać będą ton cenom, bo ich niewielka ilość w samolotach, będzie impulsem do działania w kierunku uatrakcyjnienia oferty przewozowej.

Doradca Department of Foreign Affairs and Trade spodziewa się, że ceny biletów lotniczych obniżą się o nawet 30%, chociaż takich obniżek nie będzie można obserwować na najbardziej popularnych trasach do miejscowości wypoczynkowych. W tym przypadku obniżki sięgnąć mogą od kilku do kilkunastu procent.

Bogdan Feręc

Źr: DFA

Polska-IE: Udostępnij...
Priorytet rządu –
Public Meeting: Chal
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish