Centrum Informacji Konsularnej

Centrum Informacji Konsularnej MSZ zapewnia sprawną obsługę telefoniczną Polaków mieszkających w Republice Irlandii, Królestwie Niderlandów, Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Republice Federalnej Niemiec oraz w Republice Francuskiej.

Zadaniem Centrum jest udzielanie odpowiedzi na Państwa ogólne pytania z zakresu spraw konsularnych (przede wszystkim paszportowych i prawnych, w tym z zakresu stanu cywilnego). W przypadkach wymagających bezpośredniego kontaktu z urzędem konsularnym, konsultanci Centrum będą starali się doradzić Państwu jak postępować w danej sprawie.

Uwaga: Centrum nie udziela informacji w sprawach wizowych ani już wszczętych w urzędzie konsularnym.

Centrum Informacji Konsularnej funkcjonuje w dni robocze od poniedziałku do piątku od godziny 9:00 do 17:00 czasu warszawskiego.

Numery telefonów Centrum Informacji Konsularnej

Dodatkowo, w Centrum Operacyjnym Departamentu Konsularnego MSZ uruchomiono Zintegrowany Telefon Dyżurny, który ułatwia Polakom kontakt z konsulem dyżurnym w nagłych przypadkach losowych, poza godzinami urzędowania placówek oraz w dni wolne od pracy.

Telefon dyżurny funkcjonuje poza godzinami pracy urzędów – od godziny 17:00 do 9:00 czasu warszawskiego, a także w soboty, niedziele oraz polskie i miejscowe dni wolne od pracy.

Numery Zintegrowanego Telefonu Dyżurnego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Polska-IE: Udostępnij...
Nie wszystkie mentol
Billions for green e
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish