Centra stawia na rozwój

W roku ubiegłym znacznie zwiększyła się sprzedaż w sklepach Centra, co kazało podjąć władzom sieci decyzję o rozwoju całej sieci.

Jak się dowiadujemy, wkrótce zauważymy istotny ruch i tym oraz kolejnym roku otwartych zostanie 18 nowych placówek Centra, co da przynajmniej 430 dodatkowych miejsc pracy. Ma to związek z ubiegłorocznym wzrostem sprzedaży w wysokości 2,5%, a wzrost napędzany był poprzez sprzedaż przekąsek i słodyczy.

Centra zainwestuje w rozbudowę swojej sieci sprzedaży detalicznej ok. 25 mln €, a do istniejących 483 placówek i 11 716 pracowników dołączą kolejni.

Wg dyrektora zarządzającego Iana Allena Centra zwiększyła swoją sprzedaż dzięki pandemii, bo właśnie w tym okresie mieszkańcy Irlandii częściej wybierali sklepy położone blisko miejsca zamieszkania. Część klientów przekonała się do Centry i pozostała z nią na stałe, co w konsekwencji daje decyzję o zwiększeniu ilości punktów sprzedaży detalicznej Centra.

Centra oczekuje też stopniowego spadku sprzedaży, ale wysoką spróbuje utrzymać, uruchamiając nowe sklepy, co w rachunku końcowym może przynieść znaczne zwiększenie dochodów i udziału w rynku.

Jak zapowiadają władze Centry, już wkrótce na ich stronach pojawi się duża ilość ogłoszeń o pracę, więc proponują częste wizyty i skorzystanie z możliwości zatrudnienia.

Bogdan Feręc

Źr: Centra

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Tysiące ukraińskic
Kina obniżają ceny
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська