Cejrowski: Wszyscy są zmęczeni istnieniem Unii Europejskiej. Jesteśmy u progu rewolucji

W „Studiu Dziki Zachód” mówiliśmy m.in. o napiętej sytuacji gospodarczej, polityce międzynarodowej, szkolnictwie,

Wojciech Cejrowski zaznacza, że Niemcy są konkurentem Polski jeśli chodzi o przemysł stoczniowy.  Zauważa, że w Gdańsku

Mamy w ramach stoczniowej roboty doskonałą fabrykę prywatnych jachtów luksusowych.

Prowadzący Studia „Dziki Zachód” krytykuje sytuację, w której emerytowani politycy niemieccy obejmują ważne stanowiska w rosyjskim biznesie. Stanowiska w Gazpromie dla ludzi takich jak  Gerhard Schröder stanowią jego zdaniem propozycję korupcyjną.

Ktoś kto piastował wysoki urząd państwowy powinien mieć zakaz do końca życia.

Cejrowski stwierdza, że błędem jest niedocenianie techników. Są one potrzebne, gdyż kształcą fachowców.

Teraz posyłamy wszystkich na studia, a oni potem nie chcą pracować na kasie w Biedronce, bo on ma magistra. To przecież jest degradacja, jak siądzie na kasie w Biedronce, a nadaje się na kasę w Biedronce, a nie na magistra.

Rozmówca Magdaleny Uchaniuk sądzi, że w konstytucji nie powinno być zapisu o tym, że edukacja jest darmowa. Rozwiązaniem problemu braku fachowców jest jego zdaniem rozwój edukacji prywatnej.

Studenci uniwersytetu w Poznaniu, Młodzież Wszechpolska uważają, że przyjmowani są głównie obcokrajowcy ze Wschodu i to jest prawda. Wywiesili plakat „uczelnia dla Polaków” i to był plakat prawdziwy.

Podróżnik dodaje, że zlikwidowałby subwencje dla uczelni, które powinny utrzymywać się same. Stwierdza, że Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński grają za miękko z konkurentami Polski w ramach Unii Europejskiej. Podkreśla, że trzeba grać twardo i liczyć się z możliwością porażki.

Nawołuje do buntu w sprawie dorsza nawołuje do buntu w sprawie ograniczeń Unii Europejskiej dla polskich ciężarówek. Nawołuje do buntu tak jak zbuntował się Francja, która już po raz trzeci ignoruje decyzję Trybunału Sprawiedliwości.

Jak dodaje Cejrowski, istnieniem Unii Europejskiej wszyscy są już zmęczeni. Zjednoczone Królestwo wyszło z UE, zaś francuska biurokracja po prostu ignoruje unijne decyzje. Publicysta komentuje deklarację Erica Claptona, który zapowiedział, że nie będzie organizować koncertów tylko dla zaszczepionych. Jak ocenia Cejrowski, Boris Johnson będzie się bał, że muzyk podjudzi przeciw niemu wyborców.

Jurek Owsiak uważa że segregacja jest dobra.

Krytykuje ludzi, którzy kiedyś protestowali przeciwko apartheidowi w RPA, a teraz popierają segregację sanitarną.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Łukasz Tygerski: Id
Dzięki rozszerzonej