Cejrowski: Kiedy Trump trafił do szpitala, ludzie zaczęli skandować na ulicach „We love you”. Tego prezydenta się kocha

Konflikt w Górskim Karabachu, choroba Donalda Trumpa i sondaże przedwyborcze. Wojciech Cejrowski o rywalizacji Rosji z Turcją i dążeniu Chin do władzy nad światem oraz o Covid-19 i wyborach w USA.

Wojciech Cejrowski omawia stan konfliktu ormiańsko-azerskiego. Wskazuje, że jest to kolejny etap „cichej wojny” Rosji z Turcją.

Trump uporządkował Bliski Wschód, więc widzimy przepoczwarzenia w innych miastach.

W opinii gospodarza „Studia Dziki Zachód” Turcja jest członkiem NATO tylko formalnie:

To się może odkruszyć w każdej chwili, bo to jak widzi interes kraju prezydent Erdogan, nie musi być z tym interesem tożsame. Niewykluczone, że dojdzie do sojuszu Erdogan-Putin, nawet jeżeli obaj będą występować, we własnym mniemaniu, przeciwko sobie.

Wojciech Cejrowski tłumaczy, że ostatnie napięcia w Górskim Karabachu mają ogromne znaczenie w kontekście dążenia Chin do przejęcia panowania nad światem.

Rozmówca Krzysztofa Skowrońskiego odnosi się do stwierdzenia zakażenia koronawirusem u Donalda Trumpa. Tłumaczy, że prezydent nie trafił do szpitala, tylko do specjalnego apartamentu dostosowanego do leczenia głowy państwa:

Donald Trump już dzisiaj wróci do Białego Domu. To pokazuje siłę leków na koronawirusa, które już mamy.

Wojciech Cejrowski wskazuje, że leki, o których mowa, są bardzo tanie. Wracając do kwestii zdrowotnych amerykańskiego prezydenta, Wojciech Cejrowski wskazuje, że jego otyłość nie jest wielkim problemem, ponieważ Trump jest bardzo aktywny fizycznie. Wojciech Cejrowski wyraża pogląd, iż zakażenie prezydenta Trumpa wskazuje, że środki bezpieczeństwa w postaci dystansu i maseczek są nieskuteczne.

Tam gdzie zastosowano bardziej drakońskie restrykcje, wystąpiło więcej zakażeń.

Gospodarz „Studia Dziki Zachód” komentuje najnowsze sondaże, dające Joe Bidenowi wyraźną większość głosów Amerykanów. Przypomina, że dla ostatecznego rezultatu wyborów istotne są głosy elektorskie.

Z punktu widzenia walki o prezydenturę, Trump spokojnie może odpuścić najbardziej lewicowe stany.

Wojciech Cejrowski komentuje przebieg debaty Trump – Biden:

Prezydent nie jest politykiem, tylko normalnym facetem. Reaguje, gdy ktoś obraża jego rodzinę. Biden często tracił panowanie nad sobą. Jeżeli dojdzie do następnej debaty, Trump zachęci go, żeby mówił.

Rozmówca Krzysztofa Skowrońskiego zapewnia, że  najbliższe wybory prezydenckie w USA są najważniejszymi amerykańskimi wyborami w życiu obecnych pokoleń:

Kiedy Trump trafił do szpitala, ludzie zaczęli skandować na ulicach „We love you”. Tego prezydenta się kocha i ogląda ze wzruszeniem. Choroba uczłowieczy go w oczach wielu Amerykanów.

Wojciech Cejrowski przewiduje, że liczba osób deklarujących zamiar głosowania na Donalda Trumpa wyraźnie wzrośnie. Komentuje również odrzucenie wniosku o audiencję papieską dla sekretarza stanu Mike’a Pompeo:

Oświadczenie o niespotykaniu się  w kampanii wyborczej było niemądrę. Pompeo jest urzędnikiem, spotkanie miało być w kwestiach politycznych, a nie religijnych.

Gospodarz „Studia Dziki Zachód” wskazuje, że porażka wyborcza Donalda Trumpa oslabi pozycję Amerykanów w rywalizacji z Państwem Środka o globalny prymat:

Biden ma korupcyjną przeszłość we współpracy z Chinami.

Wysłuchaj całej rozmowy już teraz>>>

A.P./A.W.K.

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian