Cejrowski: Białorusini nie są narodem. To republika sowiecka rządzona przez dyktatora. Proponuję unię polsko-białoruską

W dzisiejszym Studio Dziki Zachód, Wojciech Cejrowski mówi o protestach na Białorusi, likwidacji Pałacu Kultury, aktywistach LGBT, szczepionce na koronawirusa i obozy śmierci w Chinach oraz Rosji.

https://www.mixcloud.com/widget/iframe/?hide_cover=1&light=1&feed=%2Fmediawnet%2F13082020-r-studio-dziki-zach%C3%B3d%2F
Wojciech Cejrowski rozpoczyna swoją audycję od opisu sytuacji panującej na gdańskim jarmarku, gdzie rozrzedzono w tym roku stoiska w całkowicie absurdalny sposób.

Rozrzedzenie polega na tym, że namioty są tak samo ciasno jak były, ale jest ich połowa i stoją tylko po lewej stronie. To jest idiotyczne, bo powinny być rozsiane po obu stronach (…) a one stoją gęsto po jednej stronie.

Podróżnik odnosi się również do protestów na Białorusi i proponuje „unie polsko-białoruskie”, ponieważ jak twierdzi, Białorusi zamieszkują rdzenne polskie ziemie, a białoruski naród nie istnieje.

Żeby był naród to muszą być spełnione pewne warunki. Musi mieć historię, która jest jego historią, a nie poprzedników. Musi mieć język odrębny na tyle, aby mówić o języku, a nie o gwarze (…) Moim zdaniem to jest sztuczny twór, republika sowiecka stworzona na rdzennie polskich ziemiach.

Gospodarz Studia Dziki Zachód podkreśla, że dyktator nie słucha apeli, dlatego należy stosować odmienne metody, takie jak wymuszenia.

Trzeba wyszukać na czym mu najbardziej zależy i wtedy podamy mu to na długim kiju. W taki sposób rozmawiamy z dyktatorami, bydlakami. Zdychasz z głodu, chcesz kawałek kiełbasy? To musisz mi coś dać (…) Trzeba wymyślić sprytny myk, żeby ograć tego gościa i żeby przestał grać na Rosję.

Rozmówca Magdaleny Uchaniuk uważa, że należy wyburzyć Pałac Kultury i zastosować „opcję zero”, czyli pozbawienie wszystkich urzędów państwowych byłych członków PZPR.

Tam były ulice, przepiękne kamienice. Ja bym zacisnął zęby i przez 20-30 lat odbudowywał stolicę w jej pierwotnym kształcie (…) To oczywiście kosztowna figura, nikt na to nie chciał pójść, ale przynajmniej obdarłbym ten budynek (Pałac Kultury-przyp. red.) z sowieckich ozdób socrealistycznych i zrobił z tego klasyczny wieżowiec jak na Manhattanie.

Wojciech Cejrowski odnosi się także do aktywistów LGBT i aresztowanego Michała Sz., którego określa „heterofobem” i wandalem.

Proponują uwolnienie wandala (…) Ja rozumiem lobby bandytów, którzy chcą, aby innych bandytów wypuścić z więzień, bo wtedy możemy gang założyć i pobić jeszcze kogoś. Rozumiem tę logikę, ale to nie jest logika sprawiedliwa.

Zdaniem podróżnika, władze nie powinny wydawać pieniędzy na szczepionkę przeciw COVID-19, jeżeli nie określą najpierw głównego celu, czyli maksymalnej liczby zachorowań. Ponadto, najważniejsza nie jest liczba zakażonych, ale faktycznie chorych na koronawirusa.

Wzrasta liczba zakażonych, a potem ogłasza się jaki to groźny kraj ta Brazylia (…) W Polsce w perfidny sposób władza może wybrać sobie strefę, która jest czerwona. Gdyby w innych miejscach zrobiono więcej testów, to inna gmina byłaby gminą czerwoną.

Gospodarz Studia Dziki Zachód postuluje, aby nie utrzymywać normalnych relacji handlowych z państwami, w których funkcjonują obozy śmierci jak Chiny czy Rosja. W tym kontekście zwraca też uwagę na podejrzane nasiona wysyłane z Chin oraz rosyjską agresji na Gruzję, które to wydarzenia powinny dać do myślenia, czy moralne jest, aby prowadzić z tymi państwami zwykłą wymianę handlową.

Polska-IE: Udostępnij
Biedronka ma ponad 2
Tomasz Karolak: Sytu
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian