Caroline ma dosyć rządowych planów zamknięcia/otwarcia

Właścicielka butiku w Galway zapowiedziała i informuje swoje klientki, że już jutro, będą mogły zrobić zakupy w jej sklepie.

Pani Caroline McCarthy z Lanidor Boutique przy Eyre Street uznała, że system, jaki proponowany jest przez rząd, nie jest sprawiedliwy i stosuje się wobec biznesu w Irlandii podwójne standardy. Tym samym Caroline staje w sprzeciwie do zapowiedzi rządu o odmrażaniu gospodarki i otworzy swój butik kilka tygodni wcześniej, niż zaplanował to gabinet.

W wypowiedzi dla lokalnych mediów Pani McCarthy podkreśla, iż świadoma jest, że to działanie wbrew przepisom, a i może spodziewać się wizyty Gardy, jednak zaznaczyła, że każdy dzień, w którym jej butik będzie działać, pomaga jej w utrzymaniu firmy na rynku.

Wg właścicielki tego sklepiku, te dziesięć dni, które pozostało do uruchomienia działalności w formie „kliknij i odbierz”, nie jest dobrym rozwiązaniem, a i czekanie do 17 maja, bo wtedy będzie mogła oficjalnie otworzyć podwoje sklepiku, wcale nie pomoże w odzyskaniu rentowności firmy.

Caroline McCarthy:

– Mam dwóch dużych sprzedawców detalicznych w niewielkiej odległości od moich drzwi, a w ciągu ostatniego roku obie firmy zajmowały się sprzedażą nieistotnych artykułów, takich jak odzież, a także żywność. Tak, niektórzy z tych dużych detalistów zakleili taśmą obszary między żywnością a odzieżą, ale ja, nie mogłam tego zrobić.

*

Z naszego irlandzkiego życia wiemy, że takie zaklejanie taśmą, o którym wspomina właścicielka butiku, było w rzeczywistości fikcją, bo sprzedaż, odbywała się nadal, przede wszystkim u dużych detalistów. Mając na uwadze lokalny biznes i dobro miasta, zapraszamy państwa do Lanidor Boutique przy Eyre Street i udzielamy Caroline pełnego wsparcia oraz bardzo chętnie opiszemy interwencję naszej dzielnej Gardy, o ile pojawi się tym lub innych sklepach.

Bogdan Feręc

Źr: The Times/Info. własna

Polska-IE: Udostępnij
Osoby otyłe mogą b
Ryanair i Trinity Co
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian