Całował bez zachowania dystansu społecznego

Brytyjski minister ds. zdrowia Matt Hancock podał się do dymisji, kiedy tamtejsza prasa ujawniła zdjęcia, jak całuje się z doradczynią własnego biura.

Samo całowanie, mogłoby ujść ministrowi na sucho, przynajmniej pod względem politycznym, ale co ważne, minister robił to, łamiąc ustalone przez siebie zasady dotyczące dystansu społecznego i w okresie, kiedy te właśnie obowiązywały.

Wcześniej minister Hancock podejmował próby obrony, a te uznał premier Boris Johnson i sprawę traktował, jako zakończoną, jednak Westminster był w tym zakresie nieugięty i wywierał presję na ministra oraz szefa gabinetu, by sprawę załatwić jednoznacznie. Część brytyjskiej opinii publicznej także żądała dymisji ministra, więc ten, ugiął się pod naporem i złożył na ręce premiera Johnsona swoją dymisję.

Konserwatywny minister w dokumencie mówiącym o swojej rezygnacji z ministerialnego stanowiska stwierdza, że jego decyzja jest ostateczna, a dodał także, „jestem to winien ludziom, którzy poświęcili tak wiele w tej pandemii, a ja ich zawiodłem”.

Matt Hancock znany jest ze wcześniejszych romansów, co doprowadziło do rozstania z jego żoną, chociaż zawsze zaznacza się, że ojciec trojga dzieci, romansował rzekomo.

Bogdan Feręc

Źr: BBC

Polska-IE: Udostępnij
Skandal goni skandal
Bezpłatna aktualiza
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian