Były minister zachęca do zatrudniania praktykantów

Pracodawcy powinni rozważyć zatrudnienie praktykantów, którzy mogą przynieść korzyści ich firmom i stworzyć nowe możliwości zatrudnienia dla poszczególnych osób, powiedział poseł Fine Gael Richard Bruton.

Przedstawiciel Dublin Bay North namawia pracodawców do skorzystania z nowej zachęty finansowej, którą oferuje rząd, w celu rekrutacji praktykantów w ramach lipcowego pakietu „Stimulus”.

Poseł Bruton powiedział:

– Podczas ostatniego kryzysu finansowego liczba praktykantów spadła. Zniweczyło to wysiłki na rzecz wprowadzenia w Irlandii systemu nauczania, który od lat sprawdza się w wielu innych krajach. Nie możemy dopuścić do tego, aby powtórzyło się to w wyniku Covid, zwłaszcza że podjęto wielki wysiłek, aby ugruntować go na szerszej podstawie. W ciągu kilku krótkich lat Irlandia podwoiła liczbę dziedzin, w których odbywają się praktyki zawodowe o gwarantowanej i wysokiej jakości. Wkrótce do wyboru będzie 78 kierunków przyuczania do zawodu. Istotne jest, aby pracodawcy zareagowali na nową zachętę finansową, którą rząd oferuje w celu rekrutacji praktykantów. Potrzebujemy teraz pracodawców, w tym służby publicznej, aby rozważyli rolę, jaką praktyki zawodowe mogą odegrać w poprawie i korzyściach dla ich firm oraz organizacji. Spośród 55 dostępnych praktyk zawodowych 5 jest w finansach, 6 w ICT, 6 w logistyce i 16 w inżynierii, a kolejne 22 są w fazie rozwoju. Daje to możliwości nowym sektorom, które nigdy wcześniej nie rekrutowały praktykantów w ramach programu przyuczenia do zawodu. W ramach lipcowego pakietu „Stimulus”, pracodawcy, którzy przyjmą praktykantów od marca do grudnia tego roku, będą mogli otrzymać stypendium w wysokości 2000 euro z góry i kolejne 1000 euro za 12 miesięcy. Program jest jednym z szeregu środków zawartych w lipcowym pakiecie „Stimulus”, mającym na celu pomoc ludziom w szybkim powrocie do pracy lub edukacji i stanowi inwestycję rządową w wysokości ponad 200 milionów euro.

Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Fianna Fáil krytyku
Martin spotka się z
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian