Były kolejki, ale nie wszędzie i nie były takie długie

Wczoraj przez cały dzień dochodziły do nas informacje, iż przed sklepami z narzędziami i dla domorosłych ogrodników ustawiały się kilometrowe kolejki.

Część mediów, jak chłodnym okiem ocenia wczorajszą sytuację The Times, prowadziła relacje sprzed sklepów, gdzie dziać się miały dantejskie sceny, więc walki o koszyki, dochodzić miało do niesnasek pomiędzy osobami czekającymi na wejście do środka, a i mówiło się, że wewnątrz sklepów chwilami trudno było zapanować nad kupującymi.

To tylko część prawdy, bo niektóre irlandzkie media wybrały sobie, jako obiekty do badań na żywym organizmie te sklepy, które najczęściej są oblegane, lub bardzo popularne w danej okolicy.

Wiele sklepów, o czym informują władze Woodie’s, jak działo się np. w placówce w Naas, nie miała takich kłopotów, bo klienci wchodzili do niego właściwie bez oczekiwania. Chwilami tworzył się przed wejściem dłuższy ogonek, ale szefostwo tej placówki stwierdziło, że nie było tam długiej lub bardzo długiej kolejki.

Dużą rolę odegrały też w budowaniu kolejkowej atmosfery media społecznościowe, gdzie klienci centrów ogrodniczych oraz sklepów z gwoździami i farbami ukazywali długą, pozakręcaną kolejkę, ale i tutaj nie można było mówić, że kolejkowiczów było mrowie. Część zdjęć po ich dokładnej analizie określono, jako dobrze skadrowane, bo obejmowały większą ilość osób oczekujących na wejście, jednak nie całość sytuacji. Co należy podkreślić, większość długich kolejek tworzyła się przed otwarciem sklepów i chociaż później też nie były rzadkością, to z całą pewnością niektóre z mediów, głównie tych lokalnych, lekko przesadzały.

Wg przedstawiciela Woodie’s, poniedziałek 18 maja, nie okazał się dla tego detalisty dniem sądu, więc zanotował duże zainteresowanie, ale w granicach rozsądku, a i kolejki były znacznie krótsze, niż onegdaj przed supermarketami spożywczymi.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE: Udostępnij...
Partia Pracy chce be
Sytuacja się popraw
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish