Budowlańcy chcą wznowienia prac w zakresie budowy lokali socjalnych

Jedna z największych firm budowlanych w kraju, a jednocześnie realizująca najwięcej kontraktów rządowych wezwała władze kraju, by pozwoliły na wznowienie prac budowlanych w zakresie budownictwa socjalnego i innych niezbędnych projektów infrastrukturalnych.

Townmore Construction jest przekonane, że nie można na zbyt długi okres przerwać prac budowlanych w zakresie budowy domów socjalnych i z zakresu budowy szpitali, ponieważ dalsze opóźnienia, z całą pewnością przyczynią się do pogorszenia sytuacji zarówno mieszkaniowej, jak i nie skrócą kolejek do szpitalnych specjalistów. Townmore wezwało więc rząd, by złagodził niektóre zarządzenia dotyczące firm budowlanych i zezwolił w najbliższym czasie na uruchomienie istotnych budów.

Wg przedstawiciela Townmore Construction, ważne jest, aby uruchomić projekty budownictwa socjalnego, zakładów opieki zdrowotnej, szkół, projekty drogowe i obiekty użyteczności publicznej w celu zapewnienia „infrastruktury krytycznej”. Wznowienie tych projektów pozwoli też na utrzymanie stabilności ekonomicznej firm z całego sektora budowlanego w Irlandii, a ten, jak wiadomo, jest jednym z motorów napędowych tutejszej gospodarki.

Townmore Construction zapewnia, że wszyscy pracownicy tej firmy, ale i przedsiębiorstw współpracujących, informowani byli o sytuacji wirusologicznej w kraju, a i wydano im sprzęt ochrony osobistej i poinstruowano o zachowaniach w okresie pandemii, w ty o zachowaniu dystansu społecznego.

Townmore zaangażowane jest obecnie w budowę około 300 domów socjalnych na terenie kraju, ale również w budowę szpitali i dróg, więc w prace, istotne dla kraju. Dalsze opóźnienia mogą wywołać konsekwencje społeczne, ale i gospodarcze, mówi się w informacji przesłanej na ręce ministra budownictwa Eoghana Murphy.

Co istotne w tej sprawie, na podstawie przepisów nadzwyczajnych, minister może wydać zarządzenie o wznowieniu działalności niektórych sektorów, jeżeli uzna, że jego działalność leży w interesie państwa. Tym samym odpowiedzi ministra Murphy’ego należy spodziewać się w tym tygodniu, chociaż nie wiadomo, jaka ona będzie.

Bogdan Feręc

Źr: Townmore Construction/Irish Times

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish