Brytyjski poseł broni Irlandii i wymiany handlowej

Brytyjski rząd musi wypełnić swoje obowiązki związane z pełnym wdrożeniem protokołu irlandzkiego, powiedział poseł Sinn Féin, członek brytyjskiego parlamentu Chris Hazzard.

Opinia polityka nie jest odosobniona, ponieważ za taką opcją opowiadają się również posłowie Westminsteru ze Szkocji oraz Walii.

MP Chris Hazzard stwierdził:

– Ponieważ zbliża się termin Brexitu, pełne wdrożenie i realizacja protokołu irlandzkiego pozostaje naszym najwyższym priorytetem. Okno się zamyka, aby zapewnić niezbędne zabezpieczenia zawarte w tym protokole. Szefowa Sinn Féin w Irlandii Północnej Michelle O’Neill wyjaśniła to brytyjskiemu rządowi i głównemu negocjatorowi UE ds. Brexitu Michelowi Barnierowi, kiedy spotkała się z nim wraz z Arlene Foster na ostatnim posiedzeniu Komitetu Wspólnego, który nadzoruje wdrożenie protokołu. Na spotkaniu Michelle O’Neill potwierdziła także brytyjskiemu rządowi, że nie popieramy jego decyzji o nieprzekazaniu przedłużenia okresu przejściowego  w sprawie Brexitu. Westminster ma obowiązek dopilnować, aby rząd brytyjski wywiązał się ze swoich obowiązków i zobowiązań prawnych, a władza wykonawcza, musi pracować, aby wywiązać się ze swoich zadań, w tym minister infrastruktury i minister rolnictwa. Musimy znaleźć skuteczne rozwiązania, które zrekompensują wpływ lekkomyślnej brexitowej polityki rządu brytyjskiego i pozwolą naszym firmom kontynuować handel międzynarodowy, w tym z Republiką Irlandii. 

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Polska-IE: Udostępnij...
Posłowie będą pra
„Zielona lista”
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish