Brytyjczycy spojrzą na Irlandię łaskawym okiem

W bliżej nieokreślonej przyszłości, ale kiedy Wielka Brytania będzie miała nadwyżkę szczepionek, Irlandia znajdzie się wśród państw, które będą mogły liczyć na dostawy nadprogramowych brytyjskich dawek.

Ta łaskawość naszych wschodnich sąsiadów wynikać ma ze słów ambasadora Wielkiej Brytanii w Republice Irlandii, Jego Ekscelencji Paula Johnstona, a stał się wyrazicielem woli swojego rządu, który wcześniej podzielił się taką informacją.

Irlandia jest wysoko w naszej ocenie” i gdy Wielka Brytania będzie miała nadwyżki szczepionek, ze względu na współegzystencję na wspólnej wyspie, celowym stanie się przekazanie właśnie tu, większej ilości dawek szczepionki.

Pan ambasador Paul Johnston dodał również, iż w ocenie państw, w tym uboższych, Irlandia, „będzie traktowana przychylnie, gdy nadejdzie czas”, więc wtedy prawdopodobnie stanie się możliwe, aby przekazać większą ilość szczepionki przeciwko Covid-19.

Paul Johnston:

– Premier mówi, że kiedy dojdziemy do etapu posiadania nadwyżki, do której jesteśmy jeszcze daleko, daleko, że wysoko się nad tym zastanowimy, zastanowimy się nad Irlandią. Myślę, że nie tylko ze względu na wspólną wyspę. Widzę, że jest to mocne postanowienie.

*

Czyli ponownie łaskawcy rzucą Irlandczykom ochłap z pańskiego stołu.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Nie bać się dentys
Varadkarowi rośnie
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian