Brown Thomas Arnotts zwolni 150 osób

Detalista poinformował dzisiaj, iż z powodu sytuacji spowodowanej pandemią koronawirusa, zmuszony jest zredukować stan swojej załogi.

Zwolnienia pracowników to tylko część planu ratowania firmy, która już od ponad roku miała pewne plany zwiększenia rentowności, jednak wcześniejszy przegląd kosztów, nie obejmował zwolnień, bo te miały być ostatecznością. Działający w Irlandii Brown Thomas Arnotts rozwijać będzie handel cyfrowy, co ma stać się działaniem priorytetowym w firmie, ale nie skończy się na tym, gdyż wprowadzone zostaną również inne modele zarządzania i sprzedaży.

W związku z zapowiadanymi zwolnieniami detalista przeprowadzi w najbliższych dniach proces konsultacyjny z pracownikami, a proponować będzie przerwy w karierze, skrócenie i dostosowanie godzin pracy, wcześniejsze emerytury oraz skrócenie tygodnia pracy. Cały proces planuje się zakończyć do połowy października.

W tej sprawie wypowiedział się dyrektor zarządzający Brown Thomas Arnotts Donald McDonald, który powiedział:

– Opracowaliśmy plan nie tylko ochrony naszej firmy, ale także przygotowaliśmy nas do stawienia czoła znaczącym wyzwaniom, które nas czekają. Przygotowaliśmy się na cały szereg możliwych, a nawet nieprzewidywalnych wypadków. Zapewnienie wyjątkowej obsługi klienta w najbardziej zrównoważony sposób jest sercem wszystkiego, co robimy i będziemy nadal dążyć do odkrywania na nowo doświadczenia w handlu detalicznym, aby zapewnić naszą przyszłość, jednocześnie musimy zadbać o to, aby nasza baza kosztowa była zgodna z poziomem biznesu, jakiego realnie możemy się spodziewać. Niestety, oznacza to wprowadzenie zmian w naszej organizacji, które mają bezpośredni wpływ na naszych pracowników, a jako firma rodzinna, są to dla nas najtrudniejsze decyzje. Dlatego tak trudno jest dziś podzielić się wiadomościami o najtrudniejszej decyzji, jaką musiałem podjąć w czasie, gdy jestem dyrektorem zarządzającym, a mianowicie, że w ramach naszych ogólnych wymagań dotyczących redukcji kosztów będziemy musieli zmniejszyć liczbę osób zatrudnionych w branży o 150 osób. Branża detaliczna jest poważnie dotknięta bezprecedensowymi okolicznościami związanymi z COVID-19, a Brown Thomas Arnotts nie jest wyjątkiem. Podobnie jak wielu innych, odczuwamy efekty ze spodziewanym znacznym spadkiem sprzedaży, co sprawi, że rok 2020 będzie najtrudniejszym rokiem, jakiego doświadczyliśmy w ostatnim czasie. Ponieważ stajemy w obliczu ciągłej niepewności, a handel detaliczny prawdopodobnie nie wróci do normy w przewidywalnej przyszłości, jasne jest, że musimy podjąć szereg kroków, aby zapewnić, że nasza baza kosztowa jest zrównoważona i zgodna z poziomem działalności, którego realnie oczekujemy, oraz aby upewnić się, że nasze zasoby są dostosowane do aktualnych i przewidywanych wymagań firmy.

Bogdan Feręc

Źr: Brown Thomas

Polska-IE: Udostępnij
Niskie płace wpływ
Minister zdrowia osk