Browary zaczęły warzyć ogromne ilości piwa

Irlandzcy browarnicy spodziewają się, że po zniesieniu ograniczeń dla pubów, te wypełnią się gośćmi, a trzeba będzie sprostać zapotrzebowaniu na brązowy i złocisty płyn w pintach.

Tym samym, aby nikt od baru nie odszedł z kwitkiem, należy znacznie przyspieszyć produkcję, więc codziennie, warzonych będzie w kraju tysiące kufli piwa i tak dziać się ma przez najbliższe 45 dni. Kiedy pierwszy raz od 17 miesięcy puby w kraju staną otworem, a będzie to już w czerwcu, ilość złocistego trunku musi być na tyle duża, aby poradzić sobie z zapotrzebowaniem, a to ma być ogromne, przynajmniej w pierwszych dniach po otwarciu.

Obecnie większość browarów w kraju weszła w intensywny okres produkcji, a ich wyroby, wkrótce ponownie zapełnią magazyny barów i pubów. Tak wczesne rozpoczęcie produkcji związane jest z chęcią uniknięcia problemów z zaopatrzeniem, a wiadomo, że Irlandia, wtłoczona pod pandemiczne jarzmo, raczej nie stała się krajem abstynentów i radośnie pomknie do swoich ulubionych miejsc spotkań.

Jeszcze przed otwarciem pubów, w kraju wyprodukowanych zostanie ogółem 250 000 beczek różnego typu piw, więc będą to napitki typu lager, stout oraz Ale, co oznacza, że w pierwszych dniach czerwca, będziemy mieli do dyspozycji ogółem ponad 2 miliony kufli piwa. To wyliczenia pobieżne, bo do tej kwoty, nie włączono małych browarów, najczęściej kraftowych i rodzinnych, co może oznaczać, że piw na irlandzkim rynku pojawi się nieco ponad 2,5 miliona kufli. Oczywiście proces warzenia piwa nie jest szybki, więc należy trochę poczekać, by od połączenia składników do otrzymania produktu końcowego, płyn nazwać można było piwem. Ten okres sprawia, że produkcję, należało rozpocząć już teraz, co pozwoli na pełne zaopatrzenie pubów, barów i restauracji, w to, co sprawia tyle przyjemności mieszkańcom Irlandii.

Na tym nie koniec dobrych wiadomości, bo i firmy produkujące cydr, który także jest bardzo popularnym napojem w Irlandii, zwiększyły produkcję i również te zakłady przygotowują się do uruchomienia sektora pubów, przez wielu uważanego za istotny.

Rzecznik właściciela marki Guinness Diageo powiedział:

– Z niecierpliwością czekamy na ponowne otwarcie hoteli i gościnności na świeżym powietrzu na początku czerwca i obecnie ciężko pracujemy, aby zapewnić pełne zaopatrzenie naszych licencjonowanych obiektów i być w gotowości do oferowania klientom doskonałego smaku Guinnessa.

Browar Guinness w St. James’s Gate w Dublinie i to kolejna dobra informacja dla spragnionych wizyty w pubie może wyprodukować na sekundę, 39 litrów piwa, czyli nie powinno go braknąć. Również irlandzki oddział Heinekena wszedł we wzmożoną fazę produkcji i także to źródło zaopatrywać będzie mieszkańców kraju, by otwarcie pubów, nie zostało popsute brakami piw.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Poland's PGNiG not i
Odwołane wizyty u s
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian