Browar Zamkowy w Cieszynie pod skrzydłami państwa – taki pomysł ma poseł lewicy

Poseł Lewicy, Przemysław Koperski, przesłał do Sejmu interpelację, w której proponuje upaństwowienie Browaru Zamkowego w Cieszynie, przejęcie go od Grupy Żywiec przez którąś ze spółek podległych ministerstwu aktywów państwowych np. PKN Orlen lub poprowadzenie browaru przez Lasy Państwowe.

Interpelacja posła Przemysława Koperskiego, o numerze 11760 w sprawie planu ratunkowego dla Browaru Zamkowego Cieszyn wpłynęła do Sejmu z datą 1 października 2020 roku, a adresatem jest minister aktywów państwowych, minister kultury i dziedzictwa narodowego.

– Dzisiaj złożyłem na ręce premierów Piotra Glińskiego i  Jacka Sasina interpelację w sprawie planu ratunkowego dla Browaru Zamkowego Cieszyn. Zapytałem o możliwość upaństwowienia zakładu tak jak miało to miejsce w 1920 r. , wykupu Browaru przez jedną ze spółek podległych Ministerstwo Aktywów Państwowych np. PKN ORLEN lub poprowadzenie przedsiębiorstwa przez Lasy Państwowe tak jak miało to miejsce od 1933 r. do wybuchu II Wojny Światowej. Do podpisania interpelacji zaprosiłem również  Stanisław Szwed – Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Grzegorz Puda- Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej, Przemysław Drabek – Poseł na Sejm RP, Grzegorz Gaża – Poseł na Sejm RP,  Kazimierz Matuszny, Mirosława Nykiel Posłanka na Sejm RP,  Mirosław Suchoń – poseł na Sejm RP, Małgorzata Pępek – Poseł na Sejm RP,  Grupa Żywiec, Miasto Cieszyn, Powiat Cieszyński – napisał zaś 28 września na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, poseł Przemysław Koperski.

DlaHandlu.pl>>>

Polska-IE: Udostępnij
POLICJANCI REANIMOWA
Dr Hałat o przeciwn
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian