Bronią Varadkara

Wicepremier Leo Varadkar wypowiedział ostatnio słowa, które wskazywały, jak bardzo zaostrzył się język debaty publicznej, ale stwierdził też, że to koła polityczne, inspirują do takich zachowań.

Miał rację, czego mamy potwierdzenie i na profilu „Friends who Support Sinn Féin”, pojawił się kolejny przykład, tym razem w formie przeróbki zdjęcia. Przyznać trzeba, że o ile administratorzy, nie zareagowali na tandetny fotomontaż, to inaczej podeszła do tego większość członków grupy, którzy skomentowali, jak się wydaje obraźliwy, a przynajmniej chamski obrazek.

Wiele wpisów mówiło, że przekroczone zostały granice dobrego smaku, a i żądało, aby zdjęcie zostało usunięte. Niestety, administratorzy, nie wsłuchali się w głosy osób oburzonych i podobizna Leo Varadkara, ozdobiona różowymi włosami, nadal widnieje na wymienionym z nazwy profilu.

Sam Varadkar, co mówił już wcześniej, jako polityk, przyzwyczaił się już do takich i podobnych ataków, ale mniej denerwują go te, które odnoszą się bezpośrednio do niego, jako polityka, a nie piętnują osoby.

Z tym akurat należy się zgodzić i ten niskich lotów „mem”, powinien przez administratorów grupy być usunięty, bo godzi w sferę prywatną Leo Varadkara, a „grzebania” w naszym życiu, jakie prowadzimy, nie chce chyba nikt.  

Bogdan Feręc

Polska-IE: Udostępnij
Ulster Bank spowoduj
Studio Dublin – 19
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian