Brexitowcy z siedzibą w Waterford

Poseł ds. europejskich Neale Richmond, zwrócił uwagę, iż do Waterford, przeniosła się organizacja, która nawoływał do opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej.

Parlamentarzysta Fine Gael uznał to za niepokojące zjawisko i zawiadomił ComReg (Komisja ds. Regulacji Łączności), aby prześwietliła, a może nawet zakazała działalności na całym terenie Republiki Irlandii grupie Leave.eu.

Poseł Neale Richmond w tej sprawie powiedział:

– Leave.eu to odrażająca grupa kampanijna, która szerzyła strach i dezinformację podczas referendum w sprawie Brexitu i późniejszego procesu negocjacyjnego. Grupa jest przedmiotem wielu sporów prawnych i ma naganną historię w Wielkiej Brytanii. Po zakończeniu okresu przejściowego grupa przeniosła swoją siedzibę statutową z Wielkiej Brytanii do Waterford w celu zachowania nazwy domeny „eu”. Takie posunięcie nie tylko zachowuje nazwę domeny, ale także zachowuje widoczny profil grupy w Internecie za pośrednictwem wyszukiwarek, serwisów społecznościowych i istniejących odniesień. Przeniesienie Leave.eu do Waterford, z pewnością nie jest dywidendą Brexitu i nie powinno być przyjęte z zadowoleniem, ani nie powinno być łatwe do założenia takiej organizacji. W związku z tym napisałem do ComReg i skierowałem pytania parlamentarne do ministra środowiska, klimatu i komunikacji z pytaniem o zasadność takiego przeniesienia. Rozumiem, że aby utrzymać zarejestrowaną nazwę domeny „eu”, organizacja musi być obywatelem UE lub mieć siedzibę w UE i spełniać inne warunki. Nie możemy jednak pozwolić, aby Irlandia była wygodnym mosiężnym talerzem dla tego ugrupowania, a to wymaga rygorystycznej kontroli.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Polska-IE: Udostępnij
Rząd źle dobiera p
Życie polityczne i
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian