Branża restauratorska chce zniesienia ograniczeń

Sektor barów, pubów i restauracji wystąpił z kolejną inicjatywą i wzywa rząd, by zmienił zasady obsługiwania klientów wewnątrz lokali.

W tej sprawie wiele osób naciska na organa zdrowia publicznego i władze kraju, by wraz z postępem szczepień, zmieniały się zasady obsługiwania klientów, co pomoże w odbudowie całego sektora gastronomicznego i hotelarskiego w Irlandii.

Dlatego na jutrzejszym spotkaniu Restaurant Association of Ireland, szef tej organizacji, Adrian Cummins, przedstawi w Departamencie Turystyki, nowe propozycje sektora.

Otóż Adrian Cummins oficjalnie podzieli się z urzędnikami departamentu opinią, która mówi, że każda osoba powinna mieć możliwość skorzystania z usług gastronomicznych w lokalu, kiedy zaszczepiona zostanie populacja 80 – 85 proc. mieszkańców kraju. To pozwoli na realizację wcześniejszych informacji płynących z rządu, co podkreślił Cummins.

Jak pamiętamy, jeszcze kilka miesięcy temu, rząd trzymał się zdania, iż powrotem do normalności, stanie się zaszczepienie tzw. masy krytycznej, co wg słów ministrów, oznaczało 82% osób w pełni zaszczepionych. Tu jednak pojawia się pewna ciekawostka, ponieważ od niecałych dwóch miesięcy, gabinet przestał używać stwierdzenia „masa krytyczna”, a mówi o pełnym zaszczepieniu kraju. To właśnie stało się podstawą do żądań, jakie wysunęła obecnie organizacja zrzeszająca restauratorów i mają oni nadzieję, że gabinet, wywiąże się ze swoich zapowiedzi.

Bogdan Feręc

Źr: The Times

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Profesor wzywa do st
Pandemia to wybawien
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian