Brak tętna – brak wypłaty

Kreatywność dwóch mężczyzn okazała się wysokich lotów, bo podczas próby podjęcia emerytury, posłużyli się ciałem zmarłego.

Zmarły 66-latek, przyniesiony został do jednego z urzędów pocztowych w Carlow, by, jako osoba uprawniona, podjął emeryturę. Skoro był jednak martwy, charakteryzował się brakiem możliwości poruszania, więc w tym dziele, „pomogło” mu dwóch 30-latków. Niestety pracownicy poczty okazali się czujni i zachowanie 66-latka, wzbudziło ich podejrzenia, więc postanowili wezwać ekipę ratowników medycznych, by zajęła się stanem zdrowia osoby uprawnionej do pobrania emerytury.

Ratownicy medyczni, którzy zjawili się na poczcie, stwierdzili i to już po pobieżnym badaniu, iż mężczyzna jest martwy, czyli utracił możliwość otrzymania emerytury. Na miejsce wezwana została również ekipa śledczych, którzy aresztowali parę wyłudzaczy, a z tymi, przeprowadzono pełne czynności postępowania wyjaśniającego. W toku śledztwa ustalono też, a pomogła w tym sekcja zwłok, iż emeryt, zmarł z przyczyn naturalnych, więc jego sprawy, nie można łączyć z udziałem osób trzecich, ale dokładna przyczyna śmierci, nie została ustalona.

Aby zabezpieczyć się przed ponowną próbą wyłudzenia pieniędzy, w ubiegły poniedziałek, odbyła się msza żałobna za zmarłego, a ów, w pośpiechu pochowany został na cmentarzu St. Mary’s przy kościele Świętej Rodziny w Askea.

Irlandia, co z jednej strony cieszy, a z kolejnej jest jasnym dowodem, że to przedziwny kraj, ponownie trafiła na czołówki mediów na całym świecie, a te, szeroko informowały, jak to zmarły przewieziony został na pocztę, by ostatni raz, oddać przysługę bliskim.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська