Bożonarodzeniowe kartki z artystyczną duszą

Bożonarodzeniowe kartki to niezwykle piękny element tradycji. Chociaż wysyłanie kartek pocztowych jest coraz bardziej wypierane przez pocztę elektroniczną, to wysyłanie do bliskich kartek świątecznych wciąż jest popularne, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz piękniejszych i bardziej różnorodnych wzorów. 

Pisarz Juliusz Erazm Bolek – laureat Światowego Dnia Poezji ustanowionego przez UNESCO od blisko 30 lat pisze okolicznościowe wiersze, związane ze świętami Bożego Narodzenia.

Są ONE ilustrowane przez plastyków. W ten sposób powstają oryginalne świąteczne kartki pocztowe.

„Świąteczne kartki pocztowe odzwierciedlają mój nastrój w jakim się znajduję w okresie przedświątecznym.” – Wyjaśnia Juliusz Erazm Bolek. – „Okazuje się, że przez te lata powstało sporo utworów, które poza odniesieniem do tych wyjątkowych dni w kalendarzu ukazują też kawałek mnie. W ten sposób swoimi przemyśleniami jak płatkiem od lat dzielę się z najbliższymi.”

Wśród plastyków, którzy współpracowali z Juliuszem Erazmem Bolkiem przy tworzeniu świątecznych kartek pocztowych są nieżyjący już malarz Piotr Wiśniewski oraz graficzka Anna Dworak i Jola Grabowska.

Artysta przygotowuje też podobne Projekty artystyczne z okazji Świąt Wielkiej Nocy.

„Lubię współpracować z innymi artystami.” – Mówi Juliusz Erazm Bolek. – „To zawsze jest bardzo twórcze i kreatywne. Znajomi, do których wysyłamy nasze świąteczne kartki pocztowe, bardzo je lubią, a nawet niecierpliwością na nie czekają. To bardzo miłe”.

Juliusz Erazm Bolek jest laureatem nagrody Światowego Dnia Poezji, ustanowionego UNESCO. W 2017 roku jego poemat „Corrida” został wyróżniony tytułem „Wiersz Roku”. Rok później wydawnictwo zostało uznane za „Książkę Roku”, a autor otrzymał Złote Pióro. Poeta realizuje wiele interesujących projektów literackich takich jak kalendarze, wiersze drukowane na naklejkach, obrusach, odzieży, wystawy literackie, pokazy mody, happeningi artystyczne. Drugą oprócz „Corridy” najbardziej cenioną książką pisarza jest „Abracadabra”. Natomiast poemat „Sekrety Życia. Kalendarz poetycki” został przetłumaczony na ponad30 języków.

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna, Kultura 

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Sondaż: niemal co d
13 GRUDNIA ZAPRASZAM
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська