Boże Narodzenie po wodzie

Nie ma już najmniejszych szans na białe święta w Irlandii, ale śnieg będzie bardzo blisko, bo na sąsiedniej wyspie.

Właśnie w Boże Narodzenie Wielka Brytania doświadczy spadku temperatury do -10 stopni Celsjusza, a i możliwe są w wielu rejonach niewielkie opady śniegu, który utrzyma się przez kilka dni.

Na irlandzkiej wyspie panować będzie zgoła inaczej, bo temperatury, o ile nie przekroczą 10 stopni, to nie będą zbyt niskie, więc należy się spodziewać raczej typowych irlandzkich świąt, ze sztucznym śniegiem, jako substytutem opadu naturalnego.

Chłodniej ma być na wschodzie i północy wyspy, gdzie termometry w święta pokażą w zależności od dnia od 5 do 8 stopni Celsjusza, a południe i zachód, mają być o kilka kresek cieplejsze. Nie oznacza to jednak, że będziemy mogli cieszyć się bezchmurnym niebem, bo tak nie będzie, więc gęsta warstwa chmur, towarzyszyć nam będzie przez większość okresu świątecznego.

Prawdopodobne są też przelotne opady deszczu, głównie na rubieżach zachodnich, ale i reszta kraju, nie będzie wolna od kropel deszczu.

Met Eireann zapowiada, iż widać zbliżające się powoli ochłodzenie, ale to nastąpi w okolicach połowy stycznia. Nie mówi się natomiast o nadejściu typowej dla początku roku pogody, więc przymrozków, ale meteorolodzy są zdania, że i te się pojawią.

Jakby na to nie patrzeć, mokre święta Bożego Narodzenia w Irlandii, kolejny raz przypomną nam, że wyspa, rządzi się swoimi prawami i aura jest tutaj raczej wilgotna.

Bogdan Feręc

Źr: Met Office / Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Brexitowa saga nie m
Ponad 700 incydentó
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська