Boots pomoże ofiarom przemocy domowej

Sieć Boots Ireland potwierdziła, że w ich placówkach na terenie całego kraju uruchomione zostaną specjalne pomieszczenia, a te przeznaczone mają być dla ofiar przemocy domowej.

W związku z koronawirusową blokadą w Irlandii zaczęło dochodzić do coraz większej ilości przypadków przemocy domowej, a brak wsparcia i pomocy, spowodowany ograniczeniami, stał się dla wielu osób dużym problemem. Wychodząc naprzeciw osobom pokrzywdzonym, w sklepach Boots miejsce znajdą specjalne pomieszczenia odizolowane od przestrzeni sprzedażowej i ludzkiego wzroku, a w tych konsultanci pomagać będą osobom doświadczającym przemocy domowej.

Do akcji pomocowej Boots włączyła się organizacja Safe Ireland, która do programu „Bezpieczna przestrzeń” oddeleguje specjalistów z zakresu przemocy domowej.

„Bezpieczna przestrzeń” przeznaczona jest dla wszystkich osób doświadczających przemocy domowej, chociaż głównie kobiet, bo to te częściej doświadczają takiej w domach. W ramach akcji prowadzonej przez Boots i Safe Ireland, mieszkańcy kraju uzyskają dostęp do 39 bezpłatnych usług pomocowych, dodają przedstawiciele Safe Ireland.

Bogdan Feręc

Źr: Boots/Safe Ireland

Polska-IE: Udostępnij...
W Dublinie powstanie
Drony dezynfekować
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish