Boots Ireland rejestruje do szczepień

Jak informują władze Boots Ireland, uruchomiony został elektroniczny system rejestracji do szczepień.

Boots, który prowadzi takie działania od wielu lat, wprowadził nowy system rejestracji, ponieważ wymagają tego przepisy i sytuacja, co z kolei pozwoli na zachowanie zasad bezpieczeństwa zdrowotnego. Szczepienia przeciwko grypie sezonowej, prowadzone będą przez Boots od początku października i trwać przez cały okres jesiennych oraz zimowych zachorowań.

Obecnie można zarejestrować się w systemie Boots Ireland, a ten, wyznaczy nam pierwszy dostępny na szczepienie termin.

Zarówno Boots, jak i władze medyczne kraju, zalecają wszystkim mieszkańcom Irlandii, aby w tym sezonie grypowym, skorzystali z możliwości szczepień i zaszczepili się przeciwko grypie, co pomoże w przejściu tej choroby w łagodniejszy sposób, a jednocześnie może mieć wpływ, na mniejszą ilość pacjentów w szpitalach.

HSE informuje, że szpitale, gabinety lekarskie i ośrodki zdrowia, już rozpoczęły przygotowania do sezonu grypowego, a należy się spodziewać, że jesień i zima 2020/2021, będzie okresem znacznie trudniejszym dla całego systemu ochrony zdrowia w Irlandii, bo na grypę, nałoży się działalność koronawirusa.

Co ciekawe, niektórzy europejscy lekarze są zdania, że druga fala koronawirusowych zachorowań, może w ogóle nie nastąpić, a krzywa zakażeń, zostanie spłaszczona i o ile ilość chorych będzie rosła, to będą to zakażenia nierównomierne, więc okresowo ilość potwierdzonych przypadków może wzrastać, jak i spadać.

Bogdan Feręc

Źr: Boots Ireland/Reuters

Polska-IE: Udostępnij
„Big Phil” i upa
Sinn Féin niepokoi
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian