Bono w programie dla uczniów

Telewizyjna szkoła RTÉ różni się nieco od zaproponowanej przez Telewizję Polską, ale pomińmy te różnice, bo ważniejszy jest przekaz znanego irlandzkiego muzyka, który kryje się pod pseudonimem Bono.

W dzisiejszym porannym programie Home School Hub RTÉ piosenkarz zwracając się do uczniów klas szóstych, powiedział:

– Słuchaj ludzi, którzy mówią, że możesz być, kimkolwiek chcesz. Kiedy ja kończyłem szkołę podstawową, zawsze wiedziałem, że chcę zostać piosenkarzem, ale nie miałem odwagi nikomu o tym powiedzieć. Zawsze znajdą się ludzie, którzy powiedzą ci, że nie jesteś wystarczająco inteligentny, wystarczająco silny, utalentowany, abyś nie mógł zrobić tego, co tak bardzo chcesz. Unikaj ich, ponieważ będą też ludzie, którzy powiedzą ci, że możesz być, kimkolwiek chcesz, a ja ich też wysłucham. Mam na myśli, że ci, którzy cię ignorują, mogą mieć pewien pozytywny wpływ, ale zignorujmy ich na razie.

Frontman U2 był kolejną gwiazdą, która pojawiła się w programie dla uczniów, którzy z powodu koronawirusa, zmuszeni byli do pozostania w domach, a naukę pobierali za pośrednictwem lekcji online oraz właśnie telewizji.

Ten przekaz Bono, powinien trafić również do naszych młodszych rodaków, którzy akurat nie mieli okazji oglądać programu, więc tym chętniej prezentujemy go poniżej. Polska młodzież w Irlandii powinna chyba wziąć sobie do serca słowa muzyka, który powiedział, aby unikać „negatywnych ludzi” i namawiał, aby robić to, co uważają za słuszne, ale wsłuchiwać się we wszystkie słowa, jakie się do nas mówi.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Polska-IE: Udostępnij...
Uwaga! W Irlandii gi
Jaki rodzaj treningu
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish