Blokada pozostanie do chwili…

Dzisiaj dowiemy się, jak długo pozostanie z nami blokada kraju, ale już teraz wiemy, że rząd przedłuży ją o przynajmniej dwa tygodnie.

Z pierwszych informacji wynika, że właściwie dużo zależy od nas samych, bo gabinet uzależnia zniesienie ograniczeń, dodajmy, że nie wszystkich, jednak dopiero w chwili, kiedy osiągnięty zostanie pewien cel. Tym jest poziom zachorowań, co oznacza, że należy zdusić rozwój choroby poprzez ograniczenie ilości zakażeń, a to nie jest już teraz wyzwaniem dla rządu, a dla nas samych.

Informacja o stanie epidemiologicznym kraju, ale też o dalszych środkach prewencyjnych, podana zostanie do publicznej wiadomości dzisiaj w godzinach popołudniowych, a wcześniej na specjalnym posiedzeniu spotka się rządowa podkomisja ds. koronawirusa, która przedstawi gabinetowi wszystkie nowe zalecenia Narodowego Zespołu ds. Zdrowia Publicznego.  

Na wieczornym czwartkowym briefingu doktor Tony Holohan z Departamentu Zdrowia poinformował o kolejnych 28 śmiertelnych ofiarach koronawirusa oraz o 500 nowych przypadkach zachorowań. Do tej pory w Irlandii zmarły zakażone wirusem Covid-19 263 osoby, a w 6574 przypadkach mamy do czynienia z osobami zarażonymi koronawirusem.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
SIPTU: Frontline Her
Garda ustawia setki
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish