Blokada na kolejny miesiąc

Brak nowych działań w zakresie ochrony antywirusowej, nie oznacza, że rząd zaprzestał działań w sprawie koronawirusa, a jak teraz mówi się w kręgach rządowych, należy przyjrzeć się efektom wprowadzonych ograniczeń.

Wszelkie decyzje, jakie związane są z walką z koronawirusem, podejmowane będą teraz na podstawie opinii, jaką wyda Zespół Kryzysowy ds. Zdrowia Publicznego, a ten już teraz rekomenduje rządowi przedłużenie blokady kraju. Dlatego właśnie pojawiły się sugestie, że rząd zamierza o kolejny miesiąc przedłużyć większość, o ile nie wszystkie ograniczenia, jakie zostały wprowadzone, by zminimalizować rozwój epidemii w kraju.

Decyzja powinna zostać podjęta do końca przyszłego tygodnia, więc jeszcze przed świętami dowiemy się, czy pozostaniemy w domach przez kolejne 30 dni, czy może stopniowo zdejmowane będą ograniczenia.

Urzędnicy Ministerstwa Zdrowia powiedzieli wczoraj o kolejnych 22 przypadkach śmiertelnych spowodowanych koronawirusem, a także poinformowali o 424 nowych potwierdzonych zachorowaniach. Ilość ofiar śmiertelnych wzrosła więc do 120 osób, natomiast całkowita liczba potwierdzonych przypadków Covid-19 w Irlandii wynosi obecnie 4 273. 

Od początku wybuchu epidemii w Irlandii hospitalizowanych zostało 1039 osób, a 148 przebywało lub przebywa na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Ministerstwo Zdrowia przekonane jest, że wprowadzone środki ochronne, mają dobry wpływ na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa, więc powinny być utrzymane, co pozwoli stopniowe zmniejszanie się ilości zachorowań.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
EU must stop being d
Koszary w Sarsfield
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish