Blokada Dublina coraz bliżej

Mieszkańcy aglomeracji dublińskiej stają w obliczu zaostrzenia ograniczeń, jakie już za chwilę mogą zostać wprowadzone, a nie można nawet wykluczyć, wprowadzenia blokady na poziomie hrabstwa.

Ilość zakażeń w Dublinie jest na tyle wysoka, iż Krajowy Zespół ds. Zdrowia Publicznego wezwał rząd do wprowadzenia wyższego poziomu zagrożenia, a obecnie może oznaczać to ograniczenie spotkań rodzinnych, spotkań w pomieszczeniach, a i wzywa rząd, do zastanowienia się nad zasadnością opóźnienia uruchomienia dublińskich pubów.

To środki, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa w całej aglomeracji, która liczy sobie 1,4 mln mieszkańców, a jeżeli ten środek nie przyniesie efektu, Dublińczycy mogą doczekać się kolejnych obostrzeń.

Jak przekonują władze NPHET, więc ciała, które rekomenduje i zaleca rządowi działanie w sprawie koronawirusa, może także dojść do sytuacji, jaka obserwowana była w Kildare, Offaly oraz Laois. Mówi się już, że o ile mocniejsze środki dystansowania, nie przyczynią się do zmniejszenia ilości zachorowań na Covid-19, konieczne stanie się wprowadzenie dodatkowych ograniczeń i dwutygodniowej blokady.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Bruksela utwardza st
Rząd zmienia postę