Błędne rozumienie informacji o koronawirusie

Dr Tony Holohan z Ministerstwa Zdrowia powiedział, że część mieszkańców Irlandii, błędnie interpretuje informacje, jakie są podawane, czyli uważa, że skoro nie jest w grupie podwyższonego ryzyka, może omijać zalecenia.

To prawda w przypadku osób młodych, ale nie jest to pełna prawda, bo i te osoby są zagrożone zakażeniem, chociaż ich organizmy są nieco bardziej odporne. Doktor Holohan stwierdził, że również osoby młode trafiają w Irlandii na OIOM-y, a tam leczone są z powodu ciężkich stanów koronawirusowych.

W kraju odnotowano już kilkadziesiąt takich przypadków, więc nie można mówić, ani uważać, że skoro nie zostały zaliczone do grupy podwyższonego ryzyka, to nie zachorują.

Dyrektor medyczny w Departamencie Zdrowia dr Tony Holohan dodał, że wszyscy musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa koronawirusowego i stosować się do wytycznych, jakie nakazują nam władze medyczne w przypadku wirusa Covid-19. Departament Zdrowia dysponuje informacjami, iż w kraju nadal spotyka się liczne przypadki gromadzenia w grupy, głównie młodzieży i osób młodych,  które w żaden sposób, nie utrzymują dystansu społecznego, a ten zalecany jest przez HSE.

Osoby młode muszą zrozumieć – mówił dalej dr Holohan, że grupa niskiego ryzyka, nie oznacza, że nie mogą się zarazić wirusem Covid-19 ani że nie przejdą choroby łagodnie.

Bogdan Feręc

Źr: Dept. of Health

Polska-IE: Podziel się...
Szkoła w telewizorz
Irlandzki Covid-19 w
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish