Blask Varadkara przyćmiewa gwiazdę Martina

Na dzisiejszym spotkaniu partii parlamentarnej Fianna Fáil, padło wiele gorzkich słów, a wszystkie skierowane były pod adresem lidera ugrupowania i jednocześnie premiera rządu Micheála Martina.

Najbardziej aktywny na spotkaniu był poseł Marc MacSharry, który wytknął premierowi wiele zaniedbań, a i stwierdził, że traktuje swoich najbliższych współpracowników, „jak nauczyciel uczniów”. MacSharry wezwał także lidera Fianna Fáil, by spowodował zakończenie codziennych konferencji na temat wyników zachorowalności na koronawirusa, a jednocześnie zwrócił uwagę, że od chwili objęcia przez Martina fotela premiera, „partia straciła przywódcę”.

Najciekawszą jednak wypowiedzią posła Marca MacSharry stała się ta mówiąca o przyćmiewaniu przez Leo Varadkara swoją osobą premiera, co wyraźnie nie podoba się posłowi. Członek Fianna Fáil stwierdził, że konferencje prasowe rządu, które organizowane są wspólnie, „kręcą się wokół Varadkara”, co należy zakończyć.

Nie wiadomo jeszcze, jak postąpi premier, ale jego decyzji oczekuje się w najbliższych dniach, a może ona być połączona z mianowaniem nowego wiceszefa ugrupowania.

Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail/Independent/RTE

Polska-IE: Udostępnij
Prezydent wzywa do s
Irlandia musi zluzow
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian