Bilans stormu Eunice

Służby odpowiedzialne za sytuacje kryzysowe, miały pełne ręce pracy, przede wszystkim na zachodnim i południowym wybrzeżu, gdzie storm Eunice pokazał swoje najgorsze oblicze.

Nie można jednak powiedzieć, że tylko rejon południowo-zachodni odczuwał problemy powodowane przez wiatr, który w porywach osiągnął prędkość 140 km/h, bo i w hrabstwie Derry, wiało bardzo mocno. To z kolei okazało się powodem do problemów, z jakimi zmagali się wczoraj mieszkańcy Irlandii, bo połamanych drzew i zerwanych napowietrznych linii energetycznych, było bardzo dużo.

Do dzisiejszego poranka, bez prądu wciąż pozostaje kilkanaście tysięcy gospodarstw domowych, a służby techniczne ESB, wciąż próbują poradzić sobie z tą sytuacją.

Były też uszkodzenia domów, na które przewróciły się powalone wiatrem drzewa i doszło też do tragicznego w skutkach wydarzenia, gdy mężczyzna po sześćdziesiątce, próbował usunąć gruz, a wtedy, pod naporem wiatru, upadło na niego drzewo. Przygniecionemu mężczyźnie udzielono pomocy medycznej, jednak obrażenia były na tle poważne, iż nie udało się go uratować.

Dzisiaj wiatr jest już znacznie słabszy, a jego prędkość wciąż będzie spadać, natomiast pozostaną z nami obfite opady deszczu, które mogą trwać do jutra do godzin wieczornych. Wg Met Éireann, w niektórych częściach Irlandii, opady mogą być intensywne, co dodatkowo pogorszy sytuację hydrologiczną w kraju.

Bogdan Feręc

Źr: ESB/Met Eireann

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Dzwoniąc do banku,
Koniec z testami PCR
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська