Bezterminowy certyfikat covidowy po trzech dawkach

Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w Polsce ważność certyfikatu covidowego osób, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepienia, będzie bezterminowa.

– W Polsce Unijny Certyfikat Covidowy dla osób, które przyjęły trzecią, przypominającą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi jest już bezterminowy – napisał Adam Niedzielski na Twitterze.

Jak przypomniał rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, do tej pory ważność certyfikatu covidowego w tej sytuacji wynosiła 270 dni. – Ponieważ nie ma rekomendacji w sprawie czwartej dawki, poza osobami powyżej 80 lat oraz tych z obniżoną odpornością, zapadła decyzja o bezterminowej ważności certyfikatu w Polsce – powiedział. Decyzja obowiązuje od wtorku 26 kwietnia.

Przypomnijmy, że od 20 kwietnia osoby, które ukończyły 80 lat, mogą przyjmować drugą dawkę przypominającą szczepionki przeciw COVID-19. W szczepieniu przypominającym są stosowane szczepionki mRNA, czyli Comirnaty (Pfizer-BioNTech) lub Spikevax (Moderna) w połowie dawki.

Źródło: www.dentonet.pl

Artykuł nadesłała Klinika Stomatologiczna NovoDent-Med.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: