Bezsensowna „zielona lista”

Ryanair ma swoje zdanie w kwestii lotów zagranicznych, a kolejny raz uważa, że irlandzki rząd, działa „chaotycznie” i nie ma właściwie żadnego pomysłu na otwarcie lotów z i do Irlandii.

Irlandzki przewoźnik skrytykował aktualizację tzw. zielonej listy i jego zdaniem, jest zbyt krótka, bo znajduje się na niej zaledwie 7 państw. Dużo gorzkich słów powędrowało pod adresem gabinetu, a dotyczyły usunięcia z „zielonej listy” Włoch i Grecji, podczas gdy oba kraje, mają wskaźniki zachorowalności na Covid, niższe od irlandzkich o ok. 60%. Jak dodają przedstawiciele Ryanair, na listę nie wciągnięto państw, które wg norm unijnych, nie stanowią zagrożenia, więc w ich przypadku, loty na kontynencie, odbywają się normalnie.

Aktualnie z Irlandii możemy bez problemów z powrotem, czyli bez izolacji po powrocie, podróżować na Cypr, do Finlandii, Niemiec, na Islandię, Łotwę, Litwę i do Polski.

Taką decyzję rządu w Dublinie, Ryanair nazwał „bezsensowną”, a jednocześnie wytknął gabinetowi, iż od dwóch miesięcy ignoruje raport Grupy Zadaniowej ds. Lotnictwa, do którego miał się odnieść minister Eamon Ryan.

Rzecznik Ryanair:

– Ogłoszenie pokazuje, że lewa ręka rządu nie wie, co robi prawa. Nie ma żadnych podstaw naukowych dla decyzji ministra spraw zagranicznych Simona Coveneya o usunięciu Włoch i Grecji z „zielonej listy”, tylko po to, aby ponownie dodać je za 3 tygodnie. Ponad 140 000 osób jest bezpośrednio i pośrednio zatrudnionych w lotnictwie, a kolejne 325 000 zatrudnionych w turystyce, którzy są zależni od sektora lotniczego, a to ciągłe, chaotyczne i źle zarządzane podejście naraża wszystkie te miejsca pracy na ryzyko ich utraty.

Ryanair wezwał jednocześnie rząd, do natychmiastowego wprowadzenia unijnego systemu sygnalizacji świetlnej, który obejmie 21 krajów Unii Europejskiej.

*

Nawiasem mówiąc, ten rząd, kieruje się po pierwsze dziwnymi zasadami w zarządzaniu kryzysem zdrowotnym, a po drugie, ignorowanie dokumentów i opinii innych ciał oraz instytucji, które znają się na poszczególnych zagadnieniach, stało się już tradycją.

Bogdan Feręc

Źr: Ryanair

Polska-IE: Udostępnij
Rosyjskie samoloty w
Miała być apokalip
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian