Bez wsparcia taty

Córka prezydenta Michaela Higginsa Alice Mary Higgins poinformowała o swojej decyzji startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale zaznaczyła, że nie będzie korzystać z pomocy swojego ojca.

43-latkę wspierać będą natomiast niezależni senatorowie oraz Lynn Ruane i Frances Black, którzy mogą zastąpić ją w Seanad, o ile zwolni miejsce w wyższej izbie irlandzkiego parlamentu. Poparcie dla kandydatury Mary Higgins zapowiedziała nominowana do Oscara znana projektantka kostiumów filmowych Joan Bergin.

Kandydatka do Parlamentu Europejskiego stwierdziła na gali rozpoczynającej jej kampanię, a było to w Smock Alley Theatre, iż nigdy podczas swojej kariery politycznej, nie korzystała ze wsparcia rodziców, więc i teraz tego nie zrobi. Prezydent Higgins nie pojawi się więc na żadnym zdjęciu z kandydującą do PE córką, a i nie zobaczymy go w żadnym spocie telewizyjnym u boku córki.

Skorzysta, czy nie, nazwisko zrobi swoje i raczej nie ma sposobu, aby nie miało wpływu na przynajmniej część decyzji wśród głosujących.

Bogdan Feręc

Źr: Extra.ie

Podziel się:

Amerykanie włączaj
Święta ciepłe –
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn