Bez obaw – An Post nadal dostarcza świąteczne paczki i listy

Na opóźnienia złożyło się kilka przyczyn, a pierwszą jest koronawirus, ale też, zmiany w polityce celnej po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

To nie wszystko, bo jest jeszcze zmiana nawyków zakupowych na całym świecie, czyli przeniesienie handlu do sieci, a to z kolei oznacza, że kurierzy i dostawcy przesyłek, mają co robić od prawie 10 miesięcy. Okres świąteczny dodatkowo wpłynął na zwiększenie się ilości przesyłek, więc, co zapowiadał An Post, opóźnienia będą obserwowane i są.

Obecnie Irlandzka Poczta próbuje uporać się z dostarczeniem wszystkich przesyłek, jakie nadane były w grudniu, a co istotne, nie dostarczyła jeszcze listów i paczek świątecznych. Dlatego, część irlandzkich adresatów, może być mile zaskoczonych, kiedy pod koniec stycznia, otrzyma prezent lub bożonarodzeniowe życzenia.

An Post zapewnia, iż właśnie do końca tego miesiąca, upora się ze świątecznymi opóźnieniami, a to oznacza, że spóźniać się będą przesyłki, ale tylko te, które wysłane były w tym roku. Wg pocztowców, wciąż w Irlandii mamy do czynienia ze zwielokrotnionymi zamówieniami w Internecie, co z kolei wpływa na ilość zadań, z jakimi muszą poradzić sobie sortownie, dostawcy paczek i listonosze. An Post nie spodziewa się również, aby sytuacja miała się zmienić w najbliższych miesiącach, więc cały czas przewiduje dużą ilość pracy.

Jak podkreśla się w komunikacie, An Post, nie jest jedynym winnym w kwestii opóźnień, bo i międzynarodowi dostawcy, mają w tym swój udział, po części spowodowany nowymi regulacjami dotyczącymi bezpieczeństwa zdrowotnego, a po części warunkami pogodowymi.

W oficjalnym oświadczeniu An Post czytamy:

– Międzynarodowe listy i paczki będą nadal dostarczane, od razu po ich otrzymaniu. Powszechne ograniczenia związane z COVID i lokalne blokady na całym świecie nadal mają wpływ na dystrybucję i doręczanie międzynarodowych paczek oraz listów. Kryzys COVID nadal poważnie wpływa na liczbę lotów międzynarodowych i rejsy statków, więc dostępna jest tylko ograniczona przestrzeń na listy i paczki międzynarodowe. Ponadto COVID wpłynął na lokalne magazyny dostawcze na całym świecie, podczas gdy niektóre obszary borykają się również z trudnymi zimowymi warunkami pogodowymi.

An Post dodaje, że i inni dostawcy przesyłek i listów borykają się z podobnymi problemami, a DPD, wstrzymał niedawno na krótki okres realizację przewozu przesyłek z Wielkiej Brytanii do Irlandii, co także wywoływało opóźnienia w dostawach zamówionych towarów i paczek.

Bogdan Feręc

Źr: An Post/PA Media

Polska-IE: Udostępnij
Szczepionka Moderny
Szczepionka Moderny
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian