Bez koncertów i imprez masowych

Rząd nie pozostawia nam żadnych złudzeń i pomimo zapowiedzi o stopniowym łagodzeniu przepisów koronawirusowych, informuje się nas, że tegoroczne lato przebiegać będzie bez koncertów i innych imprez masowych gromadzących powyżej 5000 osób.

O tej decyzji poinformował dr Tony Holohan z Ministerstwa Zdrowia, i to niezależnie od danych, które przekazał, a z tych wynika, że w kraju, spośród wszystkich zakażonych, wyzdrowiało już prawie 60% osób. Dr Holohan ujawnił, że na ogólną liczbę 15 186 osób zakażonych wirusem Covid-19 już 9233 osoby wróciły do zdrowia, ale nie można powiedzieć jeszcze, by choroba była w odwrocie.

Wczoraj mieliśmy do czynienia z kolejnymi 44 przypadkami zgonów spowodowanych koronawirusem, co daje łączną ilość przypadków śmiertelnych na poziomie 730 osób, natomiast nowych zakażeń odnotowano 388.

Departament Zdrowia poinformował również, że nie można teraz jeszcze powiedzieć, kiedy dokładnie zniesione zostaną wszystkie ograniczenia, ale większość powinna zniknąć do sierpnia tego roku. Z całą pewnością można tylko powiedzieć, co wynika z informacji pochodzącej z Departamentu Premiera, iż w tym sezonie letnim, nie odbędzie się żaden koncert i impreza, w której udział bierze duża ilość osób. Nie wiadomo, jak rząd zapatrywać się będzie na działalność klubów i dyskotek, bo te znalazły się na liście lokali z możliwymi wielomiesięcznymi ograniczeniami, ale właściciele zgłaszali, iż o ile mają one przetrwać, to muszą działać, choćby w ograniczonej formie.

Bogdan Feręc

Źr: Gov.ie

Polska-IE: Udostępnij...
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish