Bez fotoradarów kolejny raz

Najbliższy październikowy Bank Holiday Weekend może upłynąć pod znakiem strajku, a do tego kolejny już raz przystąpią pracownicy obsługujący fotoradary.

Wcześniejszy strajk w GoSafe nie przyczynił się do zmiany warunków pracy zatrudnionych tam osób, więc pracownicy postanowili, iż obecna akcja strajkowa będzie dłuższa niż 24 godziny. W związku z zapowiedzią strajku, irlandzkie drogi mogą zostać pozbawione mobilnych fotoradarów nawet na trzy dni, o czym powiedział jeden z pracowników.

Wspierani przez SIPTU technicy z GoSafe, czyli obsługa fotoradarów jest zdania, iż trzydniowy strajk, a ten zaplanowano od 26 do 29 października, raczej da do myślenia szefostwu zatrudniającej ich firmy.

Głównym żądaniem jest poprawa warunków pracy, w tym zapewnienia im dostępu do toalet i podwyżek płac. Jest też jeszcze jeden postulat i pracownicy GoSafe chcą, aby zarząd firmy zaakceptował reprezentację związkową, która w imieniu zatrudnionych, zajmie się negocjacjami i będzie ich reprezentować w późniejszym czasie, gdyby ujawniły się kolejne kwestie sporne.

Bogdan Feręc

Źr: GoSafe/SIPTU

Podziel się:

Różnice w polskiej
Premier Varadkar pod
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn