Bestia ze Wschodu czai się za rogiem, czyli przybędzie za kilka dni

To nie koniec zimy przewiduje Met Éireann i nie powinny nas zwieść całkiem przyjemne temperatury, bo już w połowie przyszłego tygodnia, zrobi się zimno.

Obecnie zimowe warunki panują we wschodnich rejonach Wielkiej Brytanii, gdzie w niektórych jej częściach, z powodu obfitych opadów śniegu, dzisiaj rano zamykano drogi. Wg Met Éireann zjawisko nagłego ocieplenia stratosferycznego, trwa nadal, a może powodować wpychanie powietrza znad Arktyki pod warstwy stratosfery i kierować ze wschodu na zachód, co oznacza, że bardzo zimne powietrze, dotrze również nad Wielką Brytanię i Irlandię.

O ile do końca tygodnia, nie musimy się niczego obawiać, gdyż wciąż będzie dosyć ciepło z przejaśnieniami, to już od wtorku, trzeba będzie przypomnieć sobie o zimie. Temperatura zacznie spadać i w dzień, nie będziemy mogli cieszyć się ok. 10 stopniami Celsjusza, a może to być maksymalnie 5. Noce będą zimne, z przymrozkami, a nie jest wykluczony śnieg i śnieg z deszczem.

Meteorolodzy są zdania, że takie zimowe warunki, pozostać mogą z nami, nawet przez około 14 dni, więc dopiero w lutym, zacznie się ocieplać.

Jak będzie? Zobaczymy, bo wiadomo, że z pogodą, to tak trochę na dwoje babka wróżyła.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Polska-IE - © MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM
Można już jeść r
Służby apelują o
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian