Beśka pisze o Amber Gold

Jesienią do sprzedaży trafi najnowsza powieść Krzysztofa Brześki pt. “Amber-Gold”.

Historia przenosi nas do 1895 roku i do Königsbergu (dzisiejszego Kalinigradu). Opowiada o detektywie Stanisławie Bergu, który otrzymuje zlecenie odnalezienia syna biznesmena Johanna Wolfganga Grossa. Odnajduje trop zaginionego ale przy okazji trafia także na ślad afery na wielką skalę.

“Amber-Gold” to kontynuacja opowieści o życiu Stanisława Berga, rozpoczętą powieścią “Trzeci brzeg Styksu” (2012 rok). Kiedyś docenianego detektywa z Łodzi, zmuszonego do wypełniania zleceń miejskich przedsiębiorców.

Krzysztof Brześka urodził się w 2.04.1972 roku w Mrągowie. Od lat mieszka w Warszawie, gdzie pracuje jako dziennikarz. Oprócz książek tworzył także słuchowiska radiowe i teksty piosenek.

W 1995 roku zadebiutował w literaturze z tomikiem poetyckim “Ballady kamienne. Rzecz o rzeźbach olsztyńskich”. W 2009 roku otrzymał wyróżnienie od czytelników i jury w postaci „Wawrzyna” – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za powieść “Fabryka Frajerów”. Ogółem napisał już siedemnaście powieści. Jest członkiem Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

“Oficynka” to gdańskie wydawnictwo istniejące od 2010 roku. Specjalizuje się w literaturze humanistycznej i psychologicznej, czyli głównie w biografiach, fantastyce, kryminałach czy też literaturze obyczajowej.

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna,  Kultura 

Podziel się:

"Widzę, słyszę, r
Kiedy NIE karmić pi
EnglishIrishPolishRussianSpanish
EnglishIrishPolishRussianSpanish
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn