Belfast stolicą rozrywki całej Irlandii

Opóźnienie przez rząd Republiki otwarcia restauracji, hoteli i pubów, kolejny raz dało o sobie znać, co potwierdza nawet Iarnród Éireann.

Kolejarze poinformowali, że przed weekendem zarezerwowano wszystkie dostępne bilety na przejazdy z całego kraju do Belfastu, co oznacza, że tam przeniosło się życie rozrywkowo-wypoczynkowe Irlandii. Władze Belfastu dodają, iż widzą znaczną obecność gości z Republiki, a hotele, pensjonaty, puby i bary, wypełnione są prawie w całości.

Powód jest prosty, bo rząd Irlandii Północnej, zniósł ograniczenia związane z przebywaniem wewnątrz miejsc publicznych, a tak nie stało się w Republice, która o trzy tygodnie opóźniła takie otwarcie. Tym samym spragnieni wypoczynku poza domem, przenieśli się do Belfastu, ale też do innych większych i mniejszych miast Irlandii Północnej, co w konsekwencji dało najazd turystów z Republiki na Irlandię Północną.

Właściciele hoteli i pensjonatów w Belfaście przyznają, że wypełnienie tych miejsc sięgnęło już ponad 80 proc., a goście przybyli nawet z Cork i Kerry.

Z tej sytuacji niezadowolony jest tutejszy biznes hotelarsko-gastronomiczny i na co już wcześniej wskazywał, opóźnienie otwarcia tego sektora, doprowadzi do takiej sytuacji, więc przyczyni się do generowania kolejnych strat w Republice. Irlandzki rząd, głuchy był jednak na te argumenty i za radą NPHET, przedłużył zakaz przebywania wewnątrz lokali gastronomicznych i ograniczył do minimum możliwość zamieszkania w hotelach.

Bogdan Feręc

Źr: Irish Rail/Belfast Telegraph

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Donald Tusk back in
Posłom spodobało s