Będziemy żyli znacznie dłużej

ONZ przygotował serię badań, a na ich podstawie określił, że znacznie więcej ludzi żyć będzie na planecie w 2050 roku.

Jak wiemy z raportu ONZ, organizacja ta oczekuje, że na ziemi w 2050 roku mieszkać będzie już 9,7 miliarda ludzi, z dzisiejszych 7,7 miliardów. W 2100 roku kulę ziemską zasiedlać ma 11 miliardów ludzi, więc całkiem dużo, chociaż o ile będziemy odpowiednio postępować ze środowiskiem, ziemi nic nie zagraża, a i potrafi wyżywić taką ilość osób.

Raport „World Population Prospects” Departamentu Spraw Gospodarczych i Społecznych ONZ przedstawia też zmiany w długości życia, a to może być dla nas informacja pocieszająca.

Po pierwsze do 2050 roku znacznie spadnie wskaźnik dzietności rodzin, co jednak nie zahamuje wzrostu ilości ludzi na świecie, ale nie będzie się tak dziać na wszystkich kontynentach, bo za wzrost populacji odpowiedzialnych będzie zaledwie kilka krajów, w tym Indie, Nigeria, Pakistan, Demokratyczna Republika Konga, Etiopia, Tanzania, Indonezja, Egipt i Stany Zjednoczone, które odpowiedzialne będą za ponad połowę wzrostu populacji. Europa może doświadczyć natomiast spadku populacji, co nawiasem mówiąc, obserwowane jest już w pewnym stopniu obecnie.

Długość życia wydłuży się zarówno w krajach biednych, jak i bogatych, a średnia światowa wzrośnie z obecnych 72,6 lat, do 77,1 lat, a jeszcze w 1990 roku żyliśmy średnio 64,2 lata, dodają twórcy raportu.

Bogdan Feręc

Źr: ONZ

Podziel się:

Karaluchy opanowują
18 czerwca obchodzim
Translate »
Translate »
RSS
Facebook
Facebook
LinkedIn