Będzie ich dwóch

– Decyzja Eoina o dołączeniu do socjaldemokratów jest kolejnym dowodem na to, że partia nadal się rozwija –

Współprzewodniczące socjaldemokratów Catherine Murphy i Róisín Shortall z zadowoleniem przyjęły decyzję niezależnego radnego okręgu południowego Dublina Eoina Ó Broina o dołączeniu do socjaldemokratów.

Cllr. – Broin powiedział:

– Moim głównym celem w polityce jest wprowadzanie zmian – w ulepszonych usługach publicznych, środowisku i mieszkalnictwie – więc socjaldemokraci byli dla mnie oczywistym wyborem. Nie mogę doczekać się członkostwa w postępowej centrolewicowej partii, która ma realną wizję Irlandii, jako sprawiedliwszego, bardziej integracyjnego i zrównoważonego kraju. Podczas gdy cieszyłem się czasem spędzonym jako niezależny radny, czuję, że jako członek socjaldemokratów będę mógł osiągnąć więcej dla moich lokalnych wyborców. Nasze wartości i priorytety polityczne są całkowicie zgodne. Irlandia przeszła wiele zmian podczas pandemii i kiedy zaczynamy wychodzić z tej fazy, pojawia się szansa na przekształcenie naszego społeczeństwa. Aby to zrobić, musimy wyciągnąć wnioski z covid. Oznacza to inwestowanie w wyświechtane usługi publiczne; wreszcie uporanie się z kryzysem mieszkaniowym; zapewnienie pracownikom dostępu do pracy zdalnej i lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym; inwestowanie w transport publiczny; i działając teraz, aby zapobiec kryzysowi klimatycznemu. Jako członek Rady Hrabstwa Południowego Dublina chcę pomóc w budowaniu bloku socjaldemokratycznego, który może wspierać ten program i odpowiednio kierować decyzje budżetowe i zagospodarowania przestrzennego. Czy Gaelgeoir líofa mé freisin agus suim mór agam an Ghaeilge a chur chun chinn?

Współprzewodnicząca socjaldemokratów Catherine Murphy powiedziała:

– Eoin jest niestrudzonym działaczem społecznym w Clondalkin i wykorzystał swoje stanowisko w Radzie Hrabstwa Południowego Dublina, aby opowiadać się za lepszymi połączeniami transportu publicznego i rowerowego, lepszym dostępem do mieszkań i bardziej zrównoważoną polityką środowiskową. Pochodzenie Eoina, a zwłaszcza jego doktorat na temat efektywności energetycznej w domach i doświadczenie w pracy za granicą, oznacza, że ​​może on wnieść rzeczywisty wkład w najważniejsze problemy, przed którymi stoi obecnie kraj – a mianowicie mieszkalnictwo i kryzys klimatyczny. Wiele zmian w społeczeństwie zaczyna się na poziomie lokalnym i cieszę się, że Eoin dołączył do socjaldemokratów, aby walczyć o zmiany wewnątrz partii.

Współprzewodnicząca socjaldemokratów Róisín Shortall dodała:

– Cieszymy się, że możemy powitać Eoina w socjaldemokratach – jego koncentracja na zrównoważonym rozwoju, równości i reformach oznacza, że ​​w naturalny sposób pasuje do partii. Decyzja Eoina o wstąpieniu do socjaldemokratów – drugiego radnego, który dołączył do partii w ciągu ostatnich dwóch miesięcy – jest kolejnym dowodem na to, że partia nadal się rozwija. Jesteśmy bardzo ambitni dla partii i kraju, i nie możemy się doczekać współpracy z Eoin, aby pomóc w dokonaniu prawdziwych i trwałych zmian w naszym społeczeństwie.

*

Będzie to drugi Eoin Ó Broin rozpoznawalny w świecie irlandzkiej polityki, na szczęście jeszcze nie poseł, bo tym, jak do tej pory, jest Eoin Ó Broin z Sinn Féin. Nie jest jednak wykluczone, że Eoin Ó Broin z SocDem-u, będzie startował do parlamentu i po kolejnych wyborach, będziemy mieli w Dáil dwóch Eoinów Ó Broinów.

Znany Eoin Ó Broin z prawej, natomiast nowy Eoin Ó Broin z lewej strony na zdjęciu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: SocDem

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rosja nie odwoła ć
Prawo do pracy zdaln
EnglishGaeligePolskiУкраїнська
EnglishGaeligePolskiУкраїнська