Będzie brakować szczepionki przeciwko grypie

Lekarze rodzinni obawiają się, że w tym sezonie, brakować będzie szczepionki przeciwko grypie.

Wnioski te wysnuli, na podstawie zapytań, jakie są do nich kierowane od pacjentów, a w tym roku, jest ich znacznie więcej, niż było to w latach ubiegłych. Lekarze obawiają się też, iż opóźnienia w podawaniu szczepionek, mogą powodować znaczny wzrost zachorowań, a to, odbije się na całym systemie zdrowia w Irlandii. Na obawy lekarzy nałożył się apel HSE, które mówi, aby zaszczepić jak największą ilość mieszkańców wyspy, a głównie grupy podwyższonego ryzyka.

To jedna strona całej szczepionkowej sprawy, bo jest oczywiście druga, a w tej, to samo HSE ostrzega, że tej jesieni i zimy, mogą występować opóźniania w dostawie szczepionki przeciwko grypie sezonowej.

W tym tygodniu lekarze i aptekarze w całym kraju otrzymali list, a w nim ostrzeżenie, iż powinni być przygotowani na sytuację z opóźnieniami dostaw. Jedno ze zdań wprost mówi, że sytuacja będzie problematyczna, co może wpłynąć na cały system opieki zdrowotnej w kraju.

HSE do lekarzy i aptek:

– … potwierdzają się obawy o opóźnieniach w dostawach szczepionki przeciw grypie do Irlandii.

Co ważne, z takimi skutkami wywołanej przez koronawirusa pandemii, borykać się będzie większość państw na świecie, ponieważ nawet zwiększona produkcja szczepionki, nie daje gwarancji pokrycia znacznie większego zapotrzebowania, jakie obserwowane jest w tym roku.

Bogdan Feręc

Źr: Independent/HSE

Polska-IE: Udostępnij
Chef Jakub – Writt
Ludzie nadal boją s
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian