Baza Amazona na lotnisku w Shannon?

Shannon Group rozpoczęła intensywne rozmowy z gigantem sprzedaży internetowej Amazon i omawiane są możliwości szerokiej współpracy.

Wg Shannon Group, więc zarządcy lotniska, możliwe jest, aby w niedalekiej przyszłości, powstało centrum dystrybucji firmy Amazon w Irlandii, a samo lotnisko, stanie się kluczowym węzłem dla dostaw zamówionych przesyłek, które trafiać będą na wyspę.

Oprócz centrum dostaw, na terenach Shannon Airport powstać miałoby centrum sortowania oraz logistyki, a to objęłoby swoim zasięgiem całą irlandzką wyspę.

Aktualnie prowadzone są rozmowy w tej sprawie, a podkreśla się, że Shannon, ma doskonałą komunikację lądową z całą wyspą oraz dysponuje terenami, na których mogłaby powstać cała niezbędna Amazonowi infrastruktura. Kolejnym plusem Shannon jest stosunkowo niewielkie, przynajmniej w porównaniu z portami lotniczymi w Dublinie i Cork, obłożenie ruchem lotniczym, więc nie zachodzą obawy, iż transporty powietrzne, narażone będą na opóźnienia.

Wg władz Shannon Airport, o ile Amazon, zdecyduje się na zlokalizowanie swojej bazy właśnie w tym miejscu, będzie to duży impuls gospodarczy dla całego regionu, bo oprócz osób bezpośrednio zatrudnianych przez sprzedawcę, potrzebne będą też usługi dodatkowe, co wytworzy potrzebę współpracy z firmami kooperującymi.

Rozmowy do tej pory, utrzymywane były w ścisłej tajemnicy, ale wraz z ich postępem, ujawniane są pierwsze informacje. To z kolei może dawać nadzieję, że wkrótce, dojdzie do porozumienia i centrum dystrybucji Amazona, powstanie w Shannon. Lotnisko na zachodzie wyspy, nie może być jeszcze pewne swojej wygranej, ponieważ Amazon, ma już sprecyzowane plany umieszczenia swojego centrum logistycznego w Dublinie i musi bardzo się postarać, aby przebić ofertą stolicę kraju.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian