Bat na użytkowników Facebooka

Cenzura to słowo idealnie pasujące do zapowiedzi władz Facebooka, który wprowadza nową funkcję.

Jak wynika z informacji przekazanej przez Facebooka, nowa funkcja, przyczynić się ma do zwiększenia bezpieczeństwa osób publicznych, w tym polityków, pisarzy, działaczy lokalnych oraz dziennikarzy, a m.in. ci, otrzymają możliwość blokowania komentarzy wybranych osób. Sam Facebook ręce będzie miał czyste, bo obsługą blokady, zajmą się właściciele swoich facebookowych stron, a zablokować będzie można możliwość komentowania osobom, które uzna się za naruszające standardy lub zwykłych internetowych trolli. Jak twierdzi Facebook, zabezpieczy to również osoby publiczne przed nękaniem oraz niewybrednymi komentarzami, które w ostatnim czasie, bardzo często pojawiały się w tym medium społecznościowym.

Zablokowani, nie utracą możliwości przeglądania witryn poszczególnych osób, będą mogły także czytać wszelkie komentarze, a i posługiwać się emotikonami, aby wyrazić swoje emocje, ale na tym się skończy.

Kolejną nowością w Facebooku będzie filtr kanałów, jakie użytkownicy chcą oglądać, więc będą mogli stworzyć sobie ograniczony zakres dostępu, z wybranymi pozycjami. Tu jednak pojawiło się też pewne zastrzeżenie, bo w „ulubionych”, będzie można umieścić tylko 30 pozycji, które jako pierwsze, pojawiać się będą w aktualnościach. Rozszerzona zostanie też funkcja „Dlaczego to widzę?”, więc po przejściu  do ustawień, ograniczyć wyświetlanie niektórych reklam.

Facebook dodał, co potwierdza to irlandzki oddział giganta mediów społecznościowych, iż nowe funkcje i rozwiązania, przyczynią się do zwiększenia bezpieczeństwa oraz ograniczą możliwość działania osobom niepożądanym.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Polska-IE: Udostępnij
Restauratorzy gotowi
Domy sprzedają się
EnglishIrishPolishRussian
EnglishIrishPolishRussian